Filmy

Światłość pod kontroląZupełnie nowa budowa skrętki poprawiająca zasięg reflektora do 200 metrów przed pojazdem, niebieska barwa światła powodująca mniejsze zmęczenie wzroku kierowcy, a nawet trwałość sięgająca 2000 godzin... Warto zapoznać się z nowatorskimi rozwiązaniami wprowadzonymi przez producentów żarówek samochodowych, które całkowicie zmieniły ten segment produktów dając nam bardzo szeroki wybór.

Na rynku są już obecne żarówki samochodowe, które w porównaniu ze standardowymi produktami zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Niezależnie od sytuacji, wyglądu pojazdu czy technologii każdy kierowca może znaleźć ofertę odpowiadającą jego potrzebom. Nowoczesne żarówki łączą w sobie nie tylko optymalną wydajność, ale również wysoki poziom bezpieczeństwa. Zdecydowanym liderem na rynku jest firma OSRAM, która posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów dostosowanych do potrzeb wymagających kierowców.

Dla ceniących bezpieczeństwo
Jednym z produktów cieszących się obecnie największą popularnością są wprowadzone w ostatnim czasie żarówki OSRAM NIGHT BREAKER. Dzięki zupełnie nowej budowie skrętki, która w lampach samochodowych odpowiedzialna jest za przewodzenie energii elektrycznej, możliwe jest otrzymanie do 90% więcej światła na drodze. Poprawiają one widoczność – zasięg reflektora sięga aż do 200 metrów przed pojazdem, a tym samym także bezpieczeństwo na drodze. W efekcie dają one najjaśniejsze światło na rynku, co jest szczególnie ważne dla kierowców często podróżujących samochodem w nocy. Dodatkowo żarówki OSRAM NIGHT BREAKER dają do 10% bielsze światło w porównaniu ze standardowymi produktami, co zwiększa komfort prowadzenia pojazdu i mniej męczy wzrok.

Dla ceniących „brak kłopotów”
Innym nowatorskim produktem są żarówki OSRAM LIGHT@DAY, które cechuje przede wszystkim trwałość. Technologia, która została w nich zastosowana powoduje, że świecą do 3 razy dłużej niż tradycyjne źródła światła czyli ok. 2000 godzin. Dzięki temu znacznie rzadziej będziemy je wymieniać, co doskonale sprawdza się szczególnie w przypadku samochodów, w których dostęp do reflektorów jest utrudniony. Walory estetyczne również nie są bez znaczenia. Optymalny kształt ze srebrną osłonką żarnika stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie w reflektorach z przejrzystego szkła.

Dla ceniących wygląd auta
OSRAM zaprojektował również żarówki COOL BLUE skierowane przede wszystkim do wielbicieli tunningu – czyli dla tych, którzy chcą aby ich pojazd wyróżniał się na drodze. Żarówki te wytwarzają niebieskie światło zbliżone do barwy światła lamp ksenonowych. Dzięki temu uzyskuje się o ok. 20% silniejsze i bardziej widoczne dla innych światło. Niebieska barwa jest poza tym idealna do oświetlenia drogi w nocy, powodując mniejsze zmęczenie wzroku kierowcy niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Ponadto otoczenie drogi jest lepiej widoczne, co wpływa na większe bezpieczeństwo.
Dla ceniących jakość za rozsądną cenę
Z kolei dla kierowców, którzy cenią sobie korzystny stosunek jakości do ceny bardzo dobrym rozwiązaniem są żarówki OSRAM STANDARD. Montowane są one przez największych na świecie producentów samochodów aż w ponad 50% nowych pojazdów. Jest to doskonała rekomendacja dla tego produktu, który został już sprawdzony i wypróbowany przez miliony kierowców.Warto podkreślić, że wszystkie żarówki firmy OSRAM są sprzedawane jako oryginalne części zamienne (Original Spare Part). Daje to pewność zakupu produktu o takiej samej jakości jak produkt instalowany przez producenta w nowych samochodach.

Dlaczego warto wymieniać jednocześnie dwie żarówki
- Po pierwsze kierowca, który wymieni tylko jedną żarówkę może czuć się rozczarowany, ponieważ uzyskany efekt świetlny nie będzie w pełni odczuwalny. (np. w przypadku żarówek NIGHT BREAKER, efekt ten będzie widoczny tylko na jednym reflektorze).
- Producenci zalecają ponadto wymianę obu żarówek jednocześnie, ponieważ średnia trwałość tych samych żarówek jest zbliżona. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że druga żarówka przepali się zaraz po pierwszej.

materiały: OSRAM

Ostatnie artykuły