Filmy

VW Sharan

Volkswagen Sharan został skonstruowany przy współpracy z koncernem Forda.
W 1995 roku otwarto w Portugalii fabrykę samochodów Auto Europa gdzie rozpoczęto produkcję wspólnie opracowywanych modeli VW Sharan i Ford Galaxy.


Volkswagen Sharan to przestronna limuzyna, którą może wygodnie podróżować siedem osób. Samochód ten wyposażony jest w system poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera, ABS, aktywne zawieszenie, oraz szereg innych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa. Gdyby wymienić w trzech słowach pozostałe priorytety którymi kierowali się projektanci i producenci Sharana można powiedzieć, że celem było uzyskanie samochodu oszczędnego, starannie wykonanego i ekologicznego.

Stylistyka:
VW Sharan określany jest również jako limuzyna jednobryłowa. Silnik, przedział pasażerski i bagażowy stanowią jedną całość. Linii konturowej nie zakłócają narożniki ani krawędzie. Efektem tego jest pojazd o opływowych kształtach i doskonałej aerodynamice. Wartość współczynnika oporu powietrza Cx wynosi 0,31 co oznacza, że VW Sharan należy do najlepszych w tej klasie.

Wnętrze:
Bez względu na to kto podróżuje Sharanem, czy będzie to dwoje ludzi z podręcznym bagażem, czy też liczna rodzina wyjeżdżająca na wakacje lub biznesmeni, którzy cenią przede wszystkim komfort – w samochodzie tym jest miejsce dla każdego.
Fotele z tylnich rzędów można po złożeniu używać jako stoliki, co po obróceniu przednich foteli o 180% umożliwia stworzenie w wnętrzu pojazdu mini salki konferencyjnej albo jadalni. Chcąc przewieźć większe ładunki użytkownik samochodu może bez przeszkód złożyć tylne fotele, a ich całkowite wyjęcie jeszcze bardziej powiększy przestrzeń ładunkową. Korzystanie z tej przestrzeni jest tym łatwiejsze, że podłoga bagażnika znajduje się nisko, co ułatwia załadunek oraz wyładunek.
Komfort jazdy powiększony został o regulację wysokości przednich foteli, które zostały dodatkowo wyposażone w ergonomiczny podłokietnik. Indywidualnie w zależności od sylwetki i przyzwyczajeń kierowcy może być również regulowana wysokość i odległość kierownicy. Komfort jazdy zwiększa możliwość podgrzewania foteli.
Systemy instalacji nawiewowo -grzewczej posiadają niezależną regulację dla pasażerów podróżujących z tyłu pojazdu.
Dla bardziej wymagających dostępne są jeszcze bogatsze wersje Comfortline
i Highline. Wersja Comfortline posiada dodatkowo reflektory przeciwmgielne, elektroniczną blokadę systemu różnicowego (EDS), komputer pokładowy informujący o czasie jazdy, ilości pokonanych kilometrów, średniej prędkości i zużyciu paliwa.

Jednostki napędowe:
Ofertę silnikową dla samochodu VW Sharan stanowi: 2.0 litrowy silnik benzynowy o mocy 85 kW (115 KM), silnik 1.8 l z turbodoładowaniem i mocą 110 kW (150 KM) oraz oszczędne silniki TDI o mocy 66 kW (90 KM) lub 85 kW (115KM). W wersji Comfortline można zamówić silnik 2.8V6 (150 KM). VW Sharan Highline 2.8 V6 może oferowany jest ze skrzynia biegów typu Tiptronic lub napędem 4Motion.
Jednostki napędowe umieszczone są poprzecznie z przodu pojazdu. Są one chłodzone cieczą w obiegu zamkniętym. Przygotowanie mieszanki w silnikach wysokoprężnych następuje dzięki rozdzielaczowej pompie wtryskowej, turbosprężarce i chłodnicy sprężonego powietrza. Silniki benzynowe wykorzystują m. in. układ wtryskowy sterowany elektronicznie, sterowanie wtryskiem na biegu jałowym, odcięcie wtrysku w czasie hamowania silnikiem i ograniczenie liczby obrotów.

Ostatnie artykuły