Filmy

Nowa seria akumulatorów Bosch

Wybór odpowiedniego akumulatora jest uzależniony od klasy pojazdu, wyposażenia elektronicznego, stylu jazdy oraz warunków klimatycznych, w jakich jest on eksploatowany.

Trzy nowe linie akumulatorów Boscha - S3, S4 i S5 - to program skrojony na miarę indywidualnych potrzeb poszczególnych modeli samochodów.
Nowy program akumulatorów Bosch jest przejrzysty i łatwy w stosowaniu. Jego koncepcja oparta jest na trzech liniach urządzeń (S3, S4, S5), które zróżnicowane pod względem pojemności i mocy rozruchowej, przeznaczone są do pojazdów o małych, średnich lub dużych potrzebach energetycznych.

Dla samochodów małych oraz modeli z niewielką liczbą dodatkowych odbiorników prądu optymalnym rozwiązaniem będzie akumulator S3. Do aut klasy kompakt i średniej, a także do samochodów o wyższym standardzie wyposażenia Bosch poleca akumulatory S4. O 15 proc. wyższa moc rozruchowa w porównaniu do akumulatorów konwencjonalnych gwarantuje szybki i niezawodny rozruch silnika o każdej porze roku, nawet po dłuższym okresie postoju samochodu. Program akumulatorów S4 spełnia także specyficzne wymagania pojazdów azjatyckich.

Akumulator S5 jest natomiast przystosowany do wysokich wymagań energetycznych nowoczesnych pojazdów wyposażonych w dużą liczbę odbiorników prądu, np. ESP, ogrzewanie postojowe, klimatyzację czy odtwarzacz CD/DVD. Ich pojemność wynosi od 52 do 110 Ah, a prąd rozruchowy zimnego silnika dochodzi do 920 A, co gwarantuje niezawodny rozruch także wymagającym wyższej mocy silnikom Diesla. Bardzo dobre parametry elektryczne wydłużają żywotność akumulatorów Bosch S5 nawet o 30 proc. w porównaniu do akumulatorów konwencjonalnych.

Budowa akumulatorów S3, S4 i S5 Boscha oparta jest na technologii Silver, która zmniejszając ryzyko korozji, wpływa na znaczne wydłużenie żywotności akumulatorów. Ze względu na minimalne zużycie wody nowe akumulatory nie wymagają konserwacji w okresie eksploatacji. Maksymalne bezpieczeństwo użytkowania zapewnia hermetycznie zamknięta pokrywa o specjalnej konstrukcji, która podczas transportu lub montażu pod kątem zapobiega wyciekowi elektrolitu z akumulatora. Ergonomiczne uchwyty transportowe umożliwiają wygodne przenoszenie akumulatora oraz ułatwiają montaż.

Objęte dwuletnią gwarancją akumulatory Boscha są dostępne w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych oraz warsztatach samochodowych, w tym sieci Bosch-Service.

Przykładowe ceny detaliczne (stan – październik 2007):

Akumulator S3 41 Ah – 254 PLN brutto
Akumulator S4 60 Ah - 394 PLN brutto
Akumulator S5 74 Ah – 567 PLN brutto

Robert Bosch Sp. z o.o.

Ostatnie artykuły