Filmy
  • Artykuły
  • LeasePlan - skuteczne zarządzanie flotą samochodową

LeasePlan - skuteczne zarządzanie flotą samochodową

W kwietniu 2001 roku firma LeasePlan Fleet Management rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Dla LeasePlan był to przede wszystkim okres adaptowania i przenoszenia do polskich realiów globalnego know-how oraz nowoczesnych narzędzi zarządzania flotą, zaczerpniętych z międzynarodowych struktur firmy.

Przez ostatnie 5 lat firmy CFM intensywnie uczyły się funkcjonowania na polskim rynku. Ich klienci poznawali outsourcing w zarządzaniu flotą i dowiadywali się, jakie korzyści mogą dzięki niemu osiągnąć. Rozpoczęcie działalności w branży CFM w 2001 r. było dużym wyzwaniem. Specjaliści LeasePlan mieli okazję obserwować rozwój rynku polskiego od samego początku. Wsparci doświadczeniami i wiedzą zaczerpniętą z międzynarodowych struktur firmy obecnej w 31 krajach, byli w stanie wskazać analogie w ewolucji polskiej branży CFM w stosunku do rynków zachodnioeuropejskich, które przechodziły te same etapy rozwoju, tyle że 20-30 lat wcześniej. Dzięki temu LeasePlan Fleet Management (Polska) od początku dynamicznie się rozwijał i wdrażał nieznane wcześniej na polskim rynku CFM standardy.

Polski oddział LeasePlan rozpoczął działalność w kwietniu 2001 r. Rok później firma podpisała pierwszy duży kontrakt z Carlsberg Polska. W 2003 r. po polskich drogach jeździło już tysiąc samochodów pozostających pod opieką LeasePlan. Rok 2004 był dla firmy okresem, w którym wdrożono i przekazano klientom nowoczesne i przełomowe technologie zarządzania flotą, takie jak system raportowania on-line Plan8Push, czy system LeasePlan Assistance On-Line.

W ubiegłym roku dynamiczny rozwój polskiego oddziału był szczególnie widoczny, zarówno jeśli chodzi o ofertę dla klientów, jak i wewnętrzne struktury firmy. Ofertę wzbogacono o zarządzanie flotami złożonymi z kilku samochodów oraz przekazano klientom nowoczesny system obsługi wymiany opon on-line LeasePlan Tyres. W listopadzie 2005 LeasePlan przekroczył liczbę 4 tysięcy zarządzanych samochodów, a zespół firmy powitał 50 pracownika.

Po 5 latach działalności na polskim rynku, w kwietniu 2006 r. LeasePlan zarządza już 5 tysiącami samochodów. Taki wynik plasuje firmę na 4 pozycji pod względem wielkości zarządzanej floty oraz daje ok. 8% udział w rynku CFM. LeasePlan planuje zwiększanie liczby zarządzanych aut dwa razy szybciej, niż ma to średnio miejsce w innych firmach CFM. Dzięki temu w 2008 r. firma będzie zarządzać 10 tysiącami samochodów, co zapewni jej pozycję lidera branży CFM w Polsce.

W 2006 roku zostały wprowadzone kolejne elementy wzbogacające ofertę i czyniące ją jeszcze bardziej kompleksową. Planowane innowacje dotyczą zintegrowanego systemu ubezpieczeń, aukcji internetowych on-line oraz kalkulacji internetowych.

Ostatnie artykuły