Filmy

Volvo S80

Skandynawski luksus w ujęciu Volvo Cars emanuje swoistym, bardziej przyjaznym człowiekowi prestiżem, w przystępny i inteligentny sposób łącząc estetykę z nowinkami technicznymi. Skandynawski luksus odpowiada wizerunkowi osoby, dla której równie ważna jak doznania estetyczne oraz prestiż jest inteligentna funkcjonalność.

Ewolucyjna konstrukcja:
Nowe Volvo S80 zwraca się językiem stylistów Volvo do tych nabywców, którzy potrafią cieszyć się detalami technicznymi oraz docenią poczucie odpowiedzialności konstruktorów, znajdujące swój wyraz w najwyższym poziomie bezpieczeństwa jazdy i bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego.
Nowe Volvo S80 został po raz pierwszy zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie 28 lutego, a jego sprzedaż rozpoczęła się w czerwcu 2006 r.

Stylistyka:
Drugą generację modelu Volvo S80 cechuje bardziej zwarte oraz dynamiczne w swym charakterze nadwozie. Doskonale dobrana kolorystyka wnętrza i wyszukane materiały wykończeniowe idealnie harmonizują z głęboko przemyślanymi elementami technicznymi, które są w równym stopniu zaawansowane i łatwe w użyciu. Całość uzupełnia absolutnie światowej klasy wyposażenie audio.

Gama silników:
Volvo S80 zostało stworzone z myślą o większej przyjemności prowadzenia.
Dostępna jest wersja z poprzecznie ustawioną małogabarytową jednostką V8, rozwijającą moc 315 KM i moment obrotowy 440 Nm.
Gama jednostek napędowych obejmuje także całkowicie nowy 6-cylindrowy silnik o pojemności skokowej 3,2 l i mocy 238 KM oraz najnowszej generacji, własnej konstrukcji turbodoładowany silnik Diesla, rozwijający moc 185 KM oraz moment obrotowy 400 Nm.

Napęd na wszystkie koła:
Wersja V8 nowego S80 wyposażona jest w układ napędowy dla 4 kół, który w wydaniu Volvo określany jest mianem AWD (All Wheel Drive). W układzie tym siła napędowa rozdzielana jest za pośrednictwem elektronicznie sterowanego sprzęgła hydraulicznego pomiędzy przednie i tylne koła samochodu, zapewniając maksymalne własności trakcyjne w każdych warunkach drogowych. Najnowsza wersja układu wzbogacona została o funkcję Instant Traction – błyskawicznego przełączania napędu z przednich na tylne koła przy ruszaniu z miejsca na śliskiej lub sypkiej nawierzchni.
Układ AWD został przystosowany do współpracy z nowymi silnikami o dużej mocy.

Aktywne zawieszenie Four-C:
Nowe Volvo S80 w wersji z silnikiem V8 lub z rzędową jednostką sześciocylindrową może być opcjonalnie wyposażone w aktywne zawieszenie Four-C. Jest to rozwiązanie z samoczynną regulacją, w którym szereg czujników nieustannie monitoruje zachowanie się samochodu. W reakcji na aktualne warunki, w ułamku sekundy następuje odpowiednia zmiana tłumienia amortyzatorów.
Zawieszenie Four-C w sposób automatyczny dostosowuje swoją charakterystykę do aktualnej prędkości jazdy. Im wyższa prędkość, tym silniejsze tłumienie. Pozwala to na lepszą kontrolę zachowania samochodu także przy dużych prędkościach. A także ogranicza przechyły nadwozia przy gwałtownym przyspieszaniu i hamowaniu oraz manewrach kierownicą.

Wysoki poziom bezpieczeństwa:
Istotnymi składnikami skandynawskiego luksusu cechującego nowe Volvo S80 jest najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz troska o środowisko naturalne.
W zakresie bezpieczeństwa jazdy mamy takie elementy, jak chroniona patentem struktura nośna nadwozia, czy nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa czynnego.
Nowe S80 jest wręcz naszpikowane elementami wyposażenia poprawiającymi bezpieczeństwo jazdy oraz zabezpieczającymi przed kradzieżą. Jest na przykład pierwszym modelem Volvo wyposażanym w układ aktywnej kontroli prędkości, funkcję ostrzegającą o ryzyku kolizji oraz funkcję wstępnie przygotowującą układ hamulcowy do zadziałania w sytuacji krytycznej, jak również – po raz pierwszy w świecie – interaktywny układ komunikacyjny ze zdalnym sterowaniem.
Volvo Cars czyni także kolejny krok na drodze do stworzenia samochodu, który jest czysty zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wyrafinowany układ klimatyzacji oraz pieczołowicie dobrane materiały wykończeniowe sprawiają, że Volvo S80 wyposażone w pakiet „czyste wnętrze” (Clean Zone Interior Package) spełnia niezwykle rygorystyczne wymogi stawiane przez Szwedzkie Stowarzyszenie Astmatyków i Alergików.

Ostatnie artykuły