Filmy

Volvo V70

Rozpoczynając prace nad następcą dzisiejszego Volvo V70, zespół projektowy Volvo Car Corporation stanął przed poważnym wyzwaniem: miał w większym stopniu skoncentrować się na luksusie i dynamice, a przy tym sprawić, by nowy model był jeszcze bardziej wszechstronny i funkcjonalny.

Samochody kombi są kwintesencją marki Volvo. Auta, które od początku były praktyczne i przestronne, stale udoskonalano. Dziś ich komfort i właściwości jezdne stawiają je w jednym szeregu z dużymi i luksusowymi sedanami. Co więcej, rozwiązania zastosowane w całkowicie nowym Volvo V70 stanowią ogromny krok naprzód w dziedzinie inteligentnej funkcjonalności.

Stylistyka:
Z przodu nowego V70 znajduje się wyjątkowy łagodny nos oraz czarny grill, w którym pionowe pręty są wykonane z chromu. Dzięki temu ten luksusowy samochód kombi zyskuje sportowe oblicze. Wznosząca się linia boczna i czarne słupki pomiędzy bocznymi szybami podkreślają dynamizm auta.
Górny odcinek tylnej klapy widziany z boku jest pochylony ku przodowi, co nadaje samochodowi sportowy wyraz.
Nazwa Volvo na klapie jest wypisana wyrazistymi literami, a odstępy pomiędzy nimi są większe niż dotąd. To nowy element stylistyczny Volvo. Po raz pierwszy pokazany został w tym roku w samochodzie koncepcyjnym XC60 podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Klapa oglądana z tyłu nawiązuje stylistyką do klapy Volvo C30.
Wszystkie światła powyżej talii – zarówno te z boku, jak i wysoko umieszczone trzecie światło stopu – mają diody LED.
Światła pozycyjne z boku samochodu pełnią ponadto rolę dodatkowych świateł stopu, przydatnych gdy ładunek jest na tyle duży, że kierowca musi jechać z częściowo otwartą klapą bagażnika.
Kolejne pomysłowe rozwiązanie polega na tym, że szyba tylnej klapy zachodzi nieco niżej po bokach, dzięki czemu kierowca zyskuje lepszą widoczność z tyłu samochodu.
Nowe V70 jest dostępne w 16 różnych wariantach kolorystycznych. Dwa z nich są - całkowicie nowe barwy o nazwach Seashell (muszla) i Glacier Blue (lodowcowy błękit) - zostały opracowane, by podkreślić sportowy i luksusowy charakter tego samochodu kombi.

Wnętrze:
Wnętrze nowego V70 jest przykładem szczytowych osiągnięć skandynawskiego designu. Każdy, choćby najdrobniejszy szczegół został opracowany przede wszystkim z myślą o czystości formy i inteligentnej funkcjonalności.
Na użytkowników auta czeka sześć różnych tapicerek w trzech kolorach. Poza Sandstone Beige (beżem piaskowca) i Anthracite Black (antracytową czernią) pojawił się Cranberry Red (żurawinowa czerwień). W tej ostatniej wersji czerwone detale siedzeń i paneli drzwiowych elegancko kontrastują z czarnymi elementami wykończenia.
Pasażerowie jadący z przodu mają do dyspozycji komfortowe siedzenia i ergonomiczne przyrządy – wśród nich elegancką cienką konsolę środkową, a także system audio najwyższej klasy.
Dwa wbudowane foteliki dziecięce mogą być regulowane dwuetapowo, a tylne siedzenia dzielone w stosunku 40/20/40 mają zintegrowane pasy bezpieczeństwa. Lekkość tylnych oparć oraz prosty mechanizm składania foteli to inne przykłady zwiększonej funkcjonalności samochodu.
W nowym V70 pasażerowie i ich bagaże podróżują w pierwszej klasie. Przedział bagażowy wraz z akcesoriami został tak zaprojektowany, aby zaspokajał najwyższe wymagania użytkowników, oferować im komfort i funkcjonalność.
Wśród inteligentnych rozwiązań części bagażowej znalazł się schowek pod podłogą zamykający się na klucz po zatrzaśnięciu klapy. W wyposażeniu opcjonalnym znalazła się otwierana zdalnie klapa bagażnika, a w gamie akcesoriów dostępna jest przesuwana podłoga bagażnika oraz inteligentny system bagażowy, wyposażony w boczne szyny i przesuwne haki. Układ ten można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Ostatnie artykuły