Filmy

JCB

Sprzedażą kopako-ładowarek angielskiego producenta JCB zajmuje się w Polsce toruńska spółka Interhandler. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stałemu ulepszaniu kolejnych modeli, maszyny JCB zyskały wielkie uznanie firm budowlanych. Na ich popularność duży wpływ ma także szroka gama maszyn tego segmentu.

Gamę koparkoładowarek rozpoczyna kompaktowy 1CX z trybem sterowania "skid steer", pozwalającym na obracanie maszyny wokół własnej osi przy głębokości kopania 2,5m i pojemności łyżki ładowarki 0,28 m sześc. Daje to operatorowi dużo większe możliwości pracy oraz uniwersalność zastosowań niezależnie od tego, jak ograniczona przeszkodami jest strefa prac.

Maszyna 2CX jest koparko-ładowarką o największych zdolnościach manewrowych dla maszyn tej wielkości. Uzyskuje je m.in. dzięki zmniejszonej szerokości, długości i wysokości. To sprawia, że może być ona stosowana w miejscach, które dotąd nie były dostępne dla koparkoładowarek. W tej gamie maszyn znajdują się także: 2 CXL, 2CX Air Master, maszyna ze sprężarką powietrza szeroko stosowana przy układaniu nawierzchni drogowych oraz 212SU, maszyna uniwersalna z trzypunktowym zaczepem i wałkiem przekaźnika mocy 540 obr/min nadająca się do pracy z kosiarkami trawy i innymi maszynami zawieszanymi napędzanymi wałkiem przekaźnika mocy.

Kolejne w gamie koparko-ładowarek tzw. klasycznych są 3CX i 4CX. Maszyny te posiadają trwałe, silne i łatwe w użytkowaniu ramię koparki o głębokości kopania od 4,21 m, ze stałym ramieniem w maszynie 3CX, do 6,14 m z ramieniem teleskopowym w 4CX Super. Maszyny te posiadają opcję sterowania precyzyjnego (servo) zapewniającą maszynom grupy 3CX i 4CX szerokie możliwości sterowania. Maszyny 4CX posiadają napęd i sterowanie na 4 koła, równe koła zapewniające lepszą jazdę w trudnych warunkach oraz doskonałą siłę spychania.

źródło: Interhandler

Ostatnie artykuły