Filmy

Volvo Maszyny Budowlane Polska

Pod koniec 2002 roku Volvo Construction Equipment uzupełniło swoją ofertę maszyn budowlanych o koparkoładowarkę Volvo BL71. Produkcja tej nowej maszyny została umiejscowiona w Polsce; fabryka we Wrocławiu dostarcza maszynę dla całej sieci sprzedaży VCE na świecie.

Koparkoładowarkę Volvo BL71 skonstruował i zbudował od podstaw zespół specjalistów składający się z przedstawicieli Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Stanów Zjednoczonych oraz Polski.

Fakt, że koparkoładowarka Volvo BL71 została skonstruowana od podstaw i nie jest modernizacją istniejącego produktu - pozwolił na otwarte i bezkompromisowe wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. Szereg z nowatorskich rozwiązań zastosowanych w BL71 zostało opatentowanych.

BL71 jest napędzana czterocylindrowym wysokoprężnym silnikiem Volvo z turbodoładowaniem rozwijający moc 94 KM. Silnik rozwija maksymalny moment obrotowy wynoszący 390 Nm, w zakresie 1200-1600 obr/min, co umożliwia maszynie pracę pod pełnym obciążeniem, w zakresie niskich i średnich obrotów, co wpływa na obniżenie zużycia paliwa i zwiększenie trwałości silnika.

Układ hydrauliczny Load-sensing reagujący na zmienne obciążenie, z pompą osiowo-tłoczkową. Umożliwia szybkie i precyzyjne ruchy robocze. Pompa tłoczy tylko tyle oleju ile w danym momencie jest potrzebne, nie ma pompowania oleju z pełną wydajnością tak, jak to jest w układach z pompą zębatą czy łopatkową. Układ jest wyposażony w specjalny system sterowania przepływu (Flow Sharing), który zapewnia taki rozdział oleju i ciśnienia, aby sprzężenie kilku ruchów roboczych jednocześnie nie powodowało spadku ich prędkości.

Kabina operatora jest wygodna, z dużymi powierzchniami przeszklonymi (wszystkie szyby w maszynie są płaskie - co znacznie obniża koszt przy ich wymianie), co zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Liczne schowki i przegródki w kabinie pozwalają operatorowi utrzymać w niej porządek. Powietrze wentylacji kabiny, przechodzi przez filtr, a sprawnie działająca wentylacja utrzymuje lekkie nadciśnienie powietrza, co zapobiega przedostawaniu się kurzu do wnętrza kabiny nawet w przypadku niedokładnego zamknięcia drzwi. Czytelne i ergonomicznie rozmieszczone wskaźniki i lampki kontrolne zapewniają stałą kontrolę wszystkich podzespołów maszyny. Wygodne sterowanie ruchami ładowarki zapewnia jeden joystick.

Obsługa codzienna jest bardzo prosta i nie wymaga zbyt wiele czasu.
Szeroko otwierana pokrywa silnika umożliwiają bardzo dobry dostęp do wszystkich podzespołów i elementów kontroli stanu olejów bez konieczności podnoszenia osprzętu ładowarkowego. Odchylana na zawiasach chłodnica oleju hydraulicznego zapewnia bardzo dobry dostęp do czyszczenia.
Wszystkie punkty serwisowe i obsługowe zostały umieszczone tak by można było wszystko sprawdzić, bez konieczności wchodzenia na maszynę.

Przedstawicielem Volvo Construction Equipment w Polsce jest firma Volvo Maszyny Budowlane Polska Sp. z o.o.


Podstawowe parametry koparkoładowarki Volvo BL71:

Masa
8 590 kg
Moc silnika (przy 2200 obr./min)
70 kW / 94 KM; wersja Plus 74,5 kW / 100 KM
Moment obrotowy (max) (przy 1500 obr./min) 390 Nm
Zasięg osprzętu koparkowego (max) od osi obrotu
6,78 m
Wysokość wysypu osprzętu koparkowego (max)
4,52 m
Głębokość kopania (max) 5,87 m

źródło: Volvo Maszyny Budowlane Polska

Ostatnie artykuły