Filmy

Grande Punto

Oto przed nami trzecia już generacja tego włoskiego samochodu. Grande, czyli duży (wielki) jest przedstawicielem pojazdów klasy niższej – tzw. segmentu B. W 1993 r. Punto zastąpił popularnego Fiata Uno. W 1999 r. nastąpiła zmiana modelu. Punto II generacji był produkowany do 2005 r.


Nowy Fiat Punto został zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro. Agresywna sylwetka i ostre linie nadwozia nadają pojazdowi dynamizmu i elegancji. Charakterystyczne dla Grande są jego przednie reflektory, które rozchodzą się w kierunku boków samochodu. Światła przeciwmgielne zamontowano w zderzaku . Całości dopełniają dwa srebrne grille nawiązując swoim wyglądem do designu aut sportowych.
Tylne profilowane światła o ostrych kształtach są ustawione pionowo w górnej części nadwozia, co w pełni odpowiada elegancji i stylowi włoskich pojazdów.
Dzięki czterem metrom długości pojazdu, jego wnętrze gwarantuje przestronność i komfort podróżowania. Grande Punto ma największy współczynnik wielkości wnętrza w swojej klasie.


Silniki:
1.2 65 KM Fresh, Active, Dynamic – benzynowy
1.3 Multijet 16V 75 KM Active, Emotion, Dynamic – diesel
1.3 Multijet 16V 90 KM Dynamic, Emotion, Sport – diesel
1.4 77 KM Active, Dynamic, Emotion – benzynowy
1.4 16V Starjet 95 KM / Emotion, Dynamic,Active, Sport – benzynowy
1.9 Multijet 120 KM Emotion – diesel
1.9 Multijet 130 KM Sport – diesel

Ostatnie artykuły