Filmy

Nowe Twingo

Grupa Renault, zajmująca mocną pozycję na rynku małych samochodów, sprzedała ponad 2,4 mln Twingo od chwili wprowadzenia tego modelu na rynek w kwietniu 1993. Nowe Twingo, które wejdzie do sprzedaży w czerwcu 2007, wpisuje się w ramy Kontraktu Renault 2009, zakładającego pojawienie się 26 nowych produktów, w tym 13 przeznaczonych dla nowych grup docelowych. Nowe Twingo poszerza ofertę Renault w segmencie małych samochodów, obejmującą Clio Storia, Modusa i Clio III.

Nowe Twingo posiada jeszcze lepsze parametry użytkowe od swojego poprzednika – poprawiono jego zalety jezdne dzięki zastosowaniu układu jezdnego z segmentu B i silnikom, w tym nowemu silnikowi benzynowemu TCE 100 KM, który zapewnia najlepsze osiągi i najniższe zużycie paliwa w tej kategorii. Nowe Twingo zostało zaprojektowane z myślą o znacznie szerszej grupie odbiorców na rynkach światowych – wersja GT ma bardziej dynamiczny wygląd, stylistyka innych wersji kojarzy się z wytrzymałością i solidnością, pojawi się również wersja z kierownicą po prawej stronie przeznaczona na rynek angielski oraz sprawdzony silnik wysokoprężny 1.5 dCi.

Nowe Twingo stanowi dowód umiejętności konstrukcyjnych Renault, jeśli chodzi o zapewnienie dużej ilości miejsca i szerokich możliwości zmiany konfiguracji wnętrza w samochodzie o długości zaledwie 3,60 m. W kabinie postawiono na uniwersalność i możliwość zmiany konfiguracji – auto posiada cztery niezależne, przesuwane siedzenia, w tym dwa z tyłu. Pojemność bagażnika – największego w tym segmencie – waha się od 165 dm3 do 285 dm3 w konfiguracji 4-miejscowej i może sięgnąć 959 dm3 w konfiguracji 2-miejscowej. Po złożeniu oparcia siedzenia pasażera z przodu można przewozić
w kabinie przedmioty o długości 2,15 m.

Jako w pełni multimedialne auto rozumiejące potrzeby nowoczesnych klientów, Nowe Twingo jest wyposażone w Audio Connexion Box, moduł sterowany za pomocą pilota umieszczonego pod kierownicą, i pozwalający na korzystanie z osobistych muzycznych zasobów zapisanych w formacie MP3 na pamięci zewnętrznej USB, odtwarzaczu MP3 lub iPodzie®. Twingo proponuje również telefoniczny zestaw głośnomówiący Bluetooth®, z funkcją przełączania rozmówcy w tryb oczekiwania ze względów bezpieczeństwa.

Aby każdy użytkownik mógł powiedzieć o swoim samochodzie - "my Twingo" - dostępna jest również oferta akcesoriów umożliwiających dostosowanie auta do indywidualnych potrzeb i upodobań. Obejmujące ona zewnętrzne elementy dekoracyjne oraz wyposażenie kabiny jak np. organizer box czy make up box.

Nowe Twingo jest bardzo bezpieczne, zarówno w kwestii zachowania na drodze, które jest pewne i przewidywalne, jak i wyposażenia zapobiegającego wypadkom czy zabezpieczającego pasażerów
w razie zderzenia. Wytrzymała konstrukcja, mocny układ hamulcowy, układ jezdny, ergonomia oraz poziom wyposażenia typowe dla samochodów z wyższego segmentu, plasują je na najwyższym poziomie rzeczywistego bezpieczeństwa w segmencie małych miejskich samochodów, nawet w przypadku najsurowszych testów zderzeniowych. Pojawia się nowe wyposażenie podnoszące komfort i bezpieczeństwo, które nie istniało w poprzedniej generacji Twingo, jak poduszki boczne, automatyczna klimatyzacja, regulator i ogranicznik prędkości, regulacja wysokości kierownicy, automatycznie włączane światła, itd.

Nowe Twingo jest równie ekonomiczne jeśli brać pod uwagę cenę zakupu jak i koszty eksploatacji. Dzięki niskiemu zużyciu paliwa wersja 1.5 dCi emituje jedynie 113 g/km CO2, a poziom emisji najmocniejszej wersji nie przekracza 140 g/km CO2. Nowe Twingo spełnia więc zobowiązanie dotyczące produkcji pojazdów o emisji poniżej 120-140 g/km CO2 podjęte w ramach Kontraktu Renault 2009.

Jako pierwszy model odnowiony w ramach Kontraktu Renault 2009, Nowe Twingo musiało spełnić bardzo duże wymagania w zakresie jakości i rentowności. Będzie produkowane w zakładzie Novo Mesto w Słowenii.

Ostatnie artykuły