Filmy

EWT Truck&Trailer w Polsce

EWT Truck&Trailer Polska jest generalnym przedstawicielem w naszym kraju firmy Schmitz Cargobull AG – producenta naczep. Niedawne otwarcie nowej siedziby spółki EWT w Ołtarzewie pod Warszawą było dobrą okazją do bliższego zapoznania się z profilem jej działalności.Firma Schmitz Cargobull powstała w 1892 r. i zajmuje się m.in. produkcją wielu rodzajów naczep, w tym wywrotek, chłodni, naczep podkontenerowych, plandekowych i kurtynowych.
Obecnie spółka zatrudnia 4600 pracowników w dziewięciu fabrykach na terenie całej Europy. Schmitz Cargobull posiada 5 zakładów w Niemczech, 2 w Austrii, 1 w Hiszpanii oraz 1 na Litwie. W roku 2007 spółka zamierza zwiększyć sieć punktów Cargobul Trailer Centre z 38 do 40. Na dzień dzisiejszy obsługą naczep Schmitz zajmuje się także 700 autoryzowanych punktów serwisowych.
Obrót firmy w latach 2005/2006 r. wyniósł 1700 bilionów euro, co dało wzrost sprzedaży w stosunku do lat ubiegłych, aż o 30%. Do roku 2010 planowany jest dalszy wzrost sprzedaży do poziomu 100 tys. pojazdów rocznie.EWT Truck&Trailer rozpoczęła swoją działalność w 1996 r. Jej celem jest obsługa sprzedaży naczep Schmitz Cargobull na terenach Czech, Słowacji i Polski. Ponadto spółka współpracuje z koncernem DaimlerChrysler (jako firma Diesel Truck) w zakresie sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Mercedes-Benz.
Łączna sprzedaż grupy EWT (do której zalicza się także Polska) wyniosła na przestrzeni lat 1996–2006 23 246 szt. pojazdów. Firma rozwija się bardzo dynamicznie i z roku na rok poprawia wyniki sprzedaży. W pierwszym roku działalności sprzedano zaledwie 240 szt. naczep, w ubiegłym roku osiągnięto poziom 4749 szt. pojazdów, a do 31.03.07 r. Grupa EWT sprzedała już 1586 szt. naczep.Firma EWT Truck&Trailer Polska została założona w 1998 r. W pierwszym roku działalności sprzedano 53 szt. pojazdów za 1,09 mln euro. W dalszych latach spółka mocno się rozwijała, czego efektem była sprzedaż w 2006 r. 2824 szt. naczep za kwotę 65,5 mln euro. Do 31.03.07 r. EWT Polska sprzedała już 1163 szt. pojazdów. W tej sytuacji całkowicie realne wydają się być plany, zakładające wzrost sprzedaży w 2007 r. do liczby 4 tys. szt. naczep.
EWT Truck&Trailer Polska zatrudnia obecnie 67 pracowników (do końca 2007 r. planuje się wzrost zatrudnienia do 73 osób). Firma posiada 4 własne biura handlowe (Kutno, Gdańsk, Szczecin, Katowice) oraz 22 przedstawicielstwa handlowe i 20 punktów serwisowych na terenie całego kraju.Nowy obiekt, o powierzchni użytkowej 5155 m2 jest siedzibą firmy, a także mieszczą się w nim: hala ekspozycyjna, magazyn części zamiennych oraz stanowiska warsztatowe (w tym lakiernia i montownia). Nowoczesne stanowiska obsługowe firmy EWT w Ołtarzewie z pewnością przyczynią się do podniesienia poziomu obsługi klientów, skrócenia czasu napraw oraz powiększenia asortymentu oferowanych usług.
Przy tej okazji warto tez wspomnieć o usługach, jakie w ramach swojej działalności oferuję EWT. Cargobull Finance – jest to firmowy produkt finansowania naczep Schmitz. Firma działa na rynku od 2000 r., a w Polsce od kwietnia 2005 r. Klienci chętnie korzystają z tej formy kredytowania zakupów, czego dowodem jest tegoroczny plan zakładający sprzedaż 1550 szt. pojazdów. Dużym zainteresowaniem użytkowników naczep cieszą się tzw. usługi Full Service. W ramach tego projektu Schmitz Cargobull oferuje usługęOne-Stop Shop, która spełnia rolę usługi finansowej (w tym ubezpieczenia pojazdu) w połączeniu z kompleksową usługa serwisową.Do głównych zadań spółki EWT na terenie Polski należą: organizacja działań sieci serwisowej w naszym kraju, szkolenie serwisantów, prowadzenie centralnego magazynu części zamiennych, zarządzanie kontraktami serwisowymi, a także współpraca z instytucjami działającymi na rynku motoryzacyjnym. EWT Truck&Trailer Polska w ramach swoich struktur zajmuje się również organizowaniem konferencji dla rzeczoznawców motoryzacyjnych.Najblizsze plany firmy EWT Truck&Trailer Polska koncentrują się na rozbudowie sieci autoryzowanych punktów serwisowych oraz na budowie własnych centrów. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie kolejnej inwestycji. Niedawno spółka zakupiła teren o pow. 15 ha w Strykowie (blisko głównego szlaku komunikacyjnego), gdzie w niedługim czasie ma powstać duży kompleks usługowo-handlowy. Doskonała lokalizacja tego obiektu pozwoli na obsługę pojazdów poruszających się przez Polskę Centralną we wszystkich kierunkach. Stryków będzie największym i najbardziej rozbudowanym centrum handlowo–serwisowym EWT. Oprócz sprzedaży naczep nowych i używanych, wynajmu i napraw naczep będzie tam również zlokalizowana montownia naczep samowyładowczych oraz, w ramach spółki Diesel Truck, salon sprzedaży i punkt obsługi pojazdów Mercedes-Benz.

(MB)

Ostatnie artykuły