Filmy
  • Artykuły
  • Przyszedł czas na nowego Stralisa

Przyszedł czas na nowego Stralisa

Profesjonalny przewoźnik wybiera samochód kierując się kryteriami niezawodności, wszechstronności i niskich kosztów eksploatacyjnych – jednak nie tylko. Kabina ciężarówki jest miejscem, w którym kierowca spędza większość czasu, aby więc spełniać jego oczekiwania, pojazd musi oferować wyjątkowe parametry pod względem przestrzeni, ergonomii, komfortu i ogólnej jakości życia w kabinie.

Nowy Iveco Stralis spełnia wszystkie wymogi swoich użytkowników:
ponownie potwierdza swoje atuty w zakresie bezpieczeństwa i wydajności, dostosowuje się do każdego zadania. Ma kabinę o całkowicie nowym wzornictwie, poziomie funkcjonalności i o nowych wymiarach. Nowością jest wersja Active Space Cube o podwyższonym dachu.

Projekt:
Nowa kabina łączy w sobie silną osobowość, wizerunek i doskonałą funkcjonalność. Nowa stylizacja zintegrowanych lamp wbudowanych w zderzak.
Active Space Cube
Nowe ściany boczne z powiększoną skrytką po lewej stronie. Zwiększona przestrzeń pod kabiną, z dodatkową, zamykaną przestrzenią bagażową po stronie kierowcy o łącznej pojemności: 480 l. Jeszcze lepsza aerodynamika - współczynnik oporu powietrza zmniejszono o 2%.

Praca:
Wygodne, ergonomiczne i bezpieczne miejsce pracy w każdych warunkach na drodze.
Najwyższy poziom wyciszenia kabiny i wydajna klimatyzacja. Tablica rozdzielcza: nowe materiały i nowy, wielofunkcyjny centralny wyświetlacz.
Kolumna kierownicza posiada przyciski i drążki do obsługi hamulca silnikowego (dekompresja), zwalniacza, tempomatu i zmiany biegów. Pneumatyczny system regulacji położenia kierownicy.
Nowe fotele, ogrzewane i regulowane w wielu kierunkach – maksymalna odległość od pedałów została zwiększona o 40 mm.

Wypoczynek:
Idealne warunki pracy w długich trasach.
Kabina Active Space Cube - bardziej przestronna i
wygodna – jej objętość zwiększyła się o 1,8 m3, wysokość o 95 mm, zaś długość o 90 mm. Modułowa, “elastyczna” konfiguracja wnętrza
(dostępnych 8 wersji).
Wygodniejsza sypialnia: górną leżankę można całkowicie złożyć (do pionu), dolną zaś wyjąć, tworząc poszerzoną przestrzeń do użytku dziennego.
Zwiększenie wewnętrznej przestrzeni bagażowej o 15%.

Moc:
W przypadku Iveco Stralis oznacza ona silnik, duży moment obrotowy, przyjazną dla środowiska eksploatację, niezawodność, niskie zużycie paliwa. Silnik Euro5 SCR Cursor. Turbosprężarka o zmiennej geometrii. Pojemności od 8 do 13 litrów. Moc maksymalna: 310–560 KM. Maks. moment obrotowy od 1 300 do 2 500 Nm.
Szeroki wybór skrzyń biegów dzięki któremu można znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdego rodzaju zadań.

Praca zespołowa:
Dla Iveco Stralis praca zespołowa oznacza współpracę z użytkownikiem przez cały okres eksploatacji samochodu.
Praca zespołowa cechowała również fazę opracowania pojazdu: w powstanie tego modelu zaangażowano 2 500 projektantów i 15 ośrodków badawczo-rozwojowych.

Faza zakupu:
Iveco oferuje specjalne rozwiązania, indywidualnie dostosowywane do wymogów każdego klienta. W trakcie eksploatacji: działający bez przerwy “call centre” i efektywna sieć serwisowa (2850 punktów obsługi i 50 000 techników).

Niezawodność:
W przypadku Iveco Stralis niezawodność oznacza dotrzymywanie obietnic: trwałość, przedłużone przebiegi między serwisami i wysokie standardy bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Silniki przetestowane na milionach kilometrów tras. Wymiana oleju co 150 000 km. Hamulce tarczowe z systemami EBS i ESP.

Odpowiedzialność:
Z punktu widzenia Iveco Stralis, odpowiedzialność oznacza najwyższą dbałość o klienta i jego firmę – a zarazem odpowiedzialność za dobre samopoczucie i bezpieczeństwo ludzi, którzy cały czas pracy spędzają w ciężarówce.

Osiągi:
Dla Iveco Stralis osiągi oznaczają zarazem wspieranie klientów w ich działalności poprzez zapewnienie maksymalnej produktywności i minimum kosztów obsługi samochodu we wszelkich sytuacjach eksploatacyjnych.
Ciągniki siodłowe lub samochody ciężarowe. Dowolna konfiguracja: 4x2, 6x2 lub 6x4. Specjalne modele do najbardziej
wymagających zadań. Ponad 500 wersji i tysiące możliwych odmian – do każdej misji możemy dopasować jakiegoś Stralisa.

Ostatnie artykuły