Filmy
  • Artykuły
  • Goodyear do ciągników rolniczych

Goodyear do ciągników rolniczych

Goodyear wprowadza do oferty opon do ciągników Goodyear Optitrac R+ cztery nowe rozmiary. Zwiększa to ilość opcji dostępnych dla użytkowników kompaktowych ciągników z napędem na cztery koła, poprzez zaoferowanie wyższych osiągów zarówno w polu, jak i na drodze.

Serię Optitrac R+ przedstawiono po raz pierwszy w 2006 roku, jako odpowiedź na potrzeby rolników, związane ze zwiększeniem obciążeń, większą trakcją oraz wyższą prędkością operacyjną ciągników. R+ jest rozszerzeniem rodziny opon Goodyear Optitrac, popularnej wśród europejskich rolników już od siedmiu lat.Optitrac R+ podnosi poprzeczkę dla osiągów stawianych oponom do ciągników, oferując:
- nośność większą o 23%
- trakcją lepszą o 10% przy zachowaniu niższych wartości ciśnienia
- możliwość pracy z prędkością do 65 km/h.

Optitrac R+ umożliwia jazdę po drogach przy zachowaniu poziomu ciśnienia powietrza w oponach właściwego dla prac polowych. R+ rozszerza spektrum możliwości przy zachowaniu standardowych rozmiarów zewnętrznych opony. Nowa opona przenosi więcej mocy silnika na trakcję – jest ona przygotowana do stosowania w nowej generacji ciągników o większej mocy, osiągających wyższe prędkości.

Optitrac R+ posiada bardzo dobre parametry, dzięki zastosowaniu nowych materiałów, mocniejszej osnowie oraz systemowi Aero Tie-in beat. Technologia ta wywodzi się z opon lotniczych produkowanych przez Goodyear, co gwarantuje, że opony Optitrac R+ są zdolne przenosić wysokie momenty obrotowe i zapewniają lepsza trakcję nawet przy mniejszej średnicy obręczy.

„Goodyear nieustannie inwestuje w rozwój innowacyjnych produktów oraz nowe rozmiary opon, wychodząc naprzeciw potrzebom producentów pojazdów i rolników w Europie oraz na całym świecie. Optitrac R+ to doskonała oferta dla rolników, którzy mają już lub zamierzają nabyć ciągniki nowej generacji i chcieliby do maksimum wykorzystać ich możliwości” – powiedział Bogdan Mackiewicz, menedżer opon rolniczych i przemysłowych Grupy Goodyear Polska.

Opony Optitrac R+ stworzono z myślą o kompaktowych, sześciocylindrowych ciągnikach z napędem na cztery koła, o mocy od 120 do 300 KM. Są one idealnym rozwiązaniem dla rolników, którzy chcą w maksymalny sposób skorzystać z wydajności swoich maszyn. Opony Goodyeara pozwalają na utrzymanie kosztów na niskim poziomie i doskonale nadaje się do stosowania w połączeniu z Centralnym Systemem Sterowania Ciśnieniem w Oponach (CTIS).


Optitrac R+ dostępne są w następujących rozmiarach:

Na oś przednią:
- 540/75R28 149D/152A8 – Dostępna obecnie
- 540/65R28 142D/145A8 – NOWOŚĆ
- 620/75R30 163D/166A8 – NOWOŚĆ

Na oś tylną:
- 650/75R34 162D/165A8 – Dostępna obecnie
- 650/75R38 169D/172A8 – NOWOŚĆ
- 650/85R38 173D/176A8 – NOWOŚĆ

Seria Optitrac R+ to obecnie sześć rozmiarów, pozwalających na kilkanaście kombinacji dopasowanych do stosowanych we współczesnych ciągnikach przełożeń międzyosiowych. Nowe rozmiary będą dostępne w sprzedaży przed rozpoczęciem prac wiosennych w 2007 r.

Seria Optitrac R+ została opracowana we współpracy z wiodącymi producentami ciągników. Wszystkie rozmiary mogą być stosowane ze standardowymi obręczami i są produkowane w zakładach produkcji radialnych opon do maszyn rolniczych w Amiens we Francji. Goodyear planuje wprowadzenie dodatkowych rozmiarów opon Optitrac R+.

Ostatnie artykuły