Filmy
  • Artykuły
  • Historia lubi się powtarzać, czyli nowy Fiat 500

Historia lubi się powtarzać, czyli nowy Fiat 500

4 lipca 1957 r. w Turynie zaprezentowano nowego Fiata 500, prawdziwą ikonę tamtych lat, która przypieczętowywała powojenny etap odnowy marki. Dokładnie 50 lat później, 4 lipca 2007 r., odbedzie się premiera(również w Turynie) nowej 500-tki, której sprzedaż rozpocznie się zaraz po premierze.

Nowa 500-ka, zaprojektowana w Centro Stile Fiata i produkowana w zakładzie w Tychach to samochód 3-drzwiowy o niewielkich gabarytach: długość 3,55 m, szerokość 1,65 m, wysokość 1,49 m i rozstaw osi 2,30 m. Samochód gwarantuje przyjemność jazdy na najwyższym poziomie przede wszystkim za sprawą trzech jednostek napędowych: turbodiesel 1.3 16v Multijet o mocy 75 KM i dwóch benzynowych 1.2 8v o mocy 69 KM i 1.4 16v 100 KM - wszystkie jednostki współpracują z mechanicznymi skrzyniami biegów, z pięcioma lub sześcioma przełożeniami.

Model potwierdza niepodważalny prymat Fiat Automobiles SpA w tej kategorii – będący owocem niezwykłego dziedzictwa technicznego, projektowego i ludzkiego zgromadzonego przez ponad 100 lat istnienia - i stanowi prawdziwy skok jakościowy w swoim segmencie, tak pod względem komfortu, jak i bezpieczeństwa, techniki czy wyposażenia. A zatem nowa 500-ka jest odpowiedzią dla tych, których „cieszy” posiadanie samochodu, cenią sobie w nim swobodę, praktyczność w codziennej eksploatacji, a jednocześnie pragną jeździć samochodem dającym radość i rozrywkę, a przy tym funkcjonalnym, ekologicznym i dostępnym, a także sympatycznym i pełnym uroku.

Ostatnie artykuły