Filmy

Z Oplem nie zimno

Kierowca i pasażerowie Opla Insignii Grand Sport nowej generacji nie muszą obawiać się zimowych chłodów. Nowy flagowy model z Rüsselsheim jest wyposażony w szereg rozwiązań chroniących przed zimnem, takich jak zdalnie sterowane ogrzewanie postojowe, podgrzewane siedzenia z tyłu i z przodu oraz podgrzewana przednia szyba. Zamiast skrobać lód wystarczy nacisnąć przycisk, a drobne elementy grzejne zatopione w szkle cicho i skutecznie odmrożą szybę. Ogrzewanie szyby czołowej zapobiega także osiadaniu skondensowanej pary wodnej w warunkach dużej wilgotności, co przyczynia się do poprawy widoczności i bezpieczeństwa. Układ podgrzewania po pewnym czasie wyłącza się automatycznie, ale w każdej chwili można go ponownie włączyć przyciskiem.

Nowa Insignia Grand Sport na wiele sposobów dba także, by kierowca i pasażerowie podróżowali w cieple. Koło kierownicy jest podgrzewane, a maty grzejne są zainstalowane nie tylko w przednich fotelach, ale i na skrajnych miejscach tylnej kanapy. Z przodu intensywność ogrzewania jest regulowana, a w przypadku opcji automatycznego podgrzewania siedzeń funkcją tą można sterować nawet przez menu personalizacji na wyświetlaczu systemu multimedialnego.

„W nowym Oplu Insignii można łatwo poczuć ciepło i komfort, a lepsza widoczność dzięki podgrzewanej przedniej szybie sprzyja bezpieczeństwu wszystkich użytkowników dróg” — powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w firmie Opel.

Podgrzewanie siedzeń i kierownicy działa nie tylko przy włączonym silniku, ale także wtedy, gdy zostanie on zatrzymany przez funkcję Start/Stop. Wraz z ogrzewaniem tylnej szyby włączają się także elementy grzejne w lusterkach bocznych, aby poprawić widoczność do tyłu.

W celu zapewnienia najwyższego komfortu, także cieplnego, fotel kierowcy z elektryczną regulacją w 18 kierunkach i atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców) jest również wyposażony w funkcje masażu i wentylacji.

Dzięki opcjonalnemu zdalnie sterowanemu ogrzewaniu postojowemu ciepło w przedziale pasażerskim nowej Insignii może zapanować zanim jeszcze ktokolwiek wsiądzie do samochodu. Fabrycznie montowane ogrzewanie postojowe włącza się pilotem zdalnego sterowania z funkcją programowania czasu. System można również zaprogramować tak, by włączał się automatycznie na podstawie zmierzonej temperatury.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna Insignii Grand Sport może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Ostatnie artykuły