Filmy

Nowe Priusy w wypożyczalniach Rentis

Ogólnopolska sieć wypożyczalni Rentis rozbudowała swoją flotę o 10 Priusów. Najpopularniejszy samochód hybrydowy na świecie mogą już wypróbować kierowcy w całym kraju.

Sieć wypożyczalni Rentis jest firmą z polskim kapitałem, która od ponad 11 lat działa na terenie całej Polski oraz na Litwie i w Czechach. Firma oferuje samochody Toyoty od początku swojej działalności. W samochody z napędem hybrydowym inwestuje od 2010 roku. W tym roku flotę wypożyczalni zasiliło 10 egzemplarzy nowej Toyoty Prius w wersji wyposażenia Premium.

Zakup został zrealizowany przy pomocy Toyota Bank Polska, a samochody dostarczyły salony Toyota Okęcie w Warszawie, Toyota Bońkowscy w Komornikach koło Poznania, Toyota Jaworski Auto w Bydgoszczy oraz Toyota Walder w Rumii. Pojazdy trafiły do oddziałów Rentis w całej Polsce i mają zapewnioną pełną obsługę serwisową w dowolnym autoryzowanym salonie Toyoty na terenie całego kraju.

Firma Rentis kupiła pierwszego Priusa w 2010 roku. Najpopularniejsza hybryda na świecie była wówczas w Polsce mało znana, dlatego często budziła zaciekawienie u klientów wypożyczalni. Po pierwszej jeździe klienci przekonywali się do tego niezwykłego auta, które jak się szybko okazywało, zapewniało wyjątkowy komfort jazdy i bardzo niskie zużycie paliwa. W 2012 r. samochód został wymieniony na nowy egzemplarz, który pracował we flocie przez kolejne 2 lata. Od 2014 roku do oferty aut hybrydowych w Rentis dołączyła Toyota Auris.

Jak podaje Agnieszka Drzymała-Feć, nowe Priusy cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów, w dużej mierze z powodu oszczędnego napędu hybrydowego. Rentis kieruje ofertę przede wszystkim do firm, które do swojej floty świadomie wybrały auta hybrydowe jako przyjazne środowisku. Ci klienci nie są zainteresowani autem zastępczym z silnikiem Diesla. Drugą grupą docelową są osoby prywatne. Dla wielu z nich hybrydy nadal stanowią nowość, a wynajęcie Priusa w wypożyczalni Rentis daje im szansę przetestowania tej technologii.

„Jesteśmy zdania, że samochody hybrydowe to przyszłość dla flot, jako alternatywa dla silników Diesla. Obserwując rynek zauważamy, że coraz więcej firm powiększa swoją flotę o auta z napędem hybrydowym, dlatego w tym roku postanowiliśmy wyjść do klientów z naszą ofertą na zdecydowanie większą skalę. Wybraliśmy Priusa ze względu na to, że jest to najnowszy model, a ponadto jego wygląd jest niezwykle charakterystyczny i na ulicach nie sposób go przeoczyć. W ciągu pierwszego miesiąca nowe Priusy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów. Planujemy systematycznie rozbudowywać naszą flotę samochodów hybrydowych” – skomentowała Agnieszka Drzymała-Feć.

W ofercie wypożyczalni Rentis znajdują się wszystkie modele Toyoty oraz samochody innych producentów. Rentis oferuje inteligentny i szybki sposób wynajęcia samochodu. Rezerwacji można dokonać przez aplikację mobilną, stronę www, telefonicznie lub w wybranym punkcie.

Ostatnie artykuły