Filmy
  • Aktualności
  • Z tymi samochodami amerykanie nie chcą się rozstawać

Z tymi samochodami amerykanie nie chcą się rozstawać

W zestawieniu 10 modeli w USA, które ich pierwsi właściciele posiadają najdłużej, znalazły się wyłącznie japońskie samochody. Zdecydowanie prym wiedzie Toyota z 5 modelami, w czołówce są też Subaru, Lexus i trzy Hondy. Dominują SUV-y i minivany, a dwa pierwsze miejsca zajmują hybrydy.

Najdłużej posiadane samochody
Wyniki te zostały opublikowane przez portal iSeeCars.com, który co roku bada rynek samochodów używanych w Stanach Zjednoczonych. W najnowszej edycji rankingu analitycy portalu przebadali ponad 2,5 miliona samochodów wyprodukowanych w latach 1981-2006, które zostały sprzedane w 2016 roku. W przypadku 10 modeli prawdopodobieństwo, że oferta pochodzi od pierwszego właściciela, było 1,9 razy większe niż wynosi średnia. Pierwsi właściciele stanowili w przypadku różnych modeli od 4% do 32,1% wszystkich sprzedających. Dziewięć samochodów na liście Top 10 to SUV-y i minivany.

Samochody najczęściej posiadane przez pierwszego właściciela co najmniej 10 lat
Toyota Highlander Hybrid
Toyota Prius
Toyota Highlander
Toyota Sienna
Honda Pilot
Honda CR-V
Toyota RAV4
Subaru Forester
Lexus RX (hybrid)
Honda Odyssey

Równie ciekawe jest zwycięstwo w rankingu aut hybrydowych – dwie hybrydowe Toyoty znalazły się na pierwszym i drugim miejscu, a Lexus RX Hybrid zajął miejsce 9. To udowadnia, że pokutujące do tej pory mity o ryzyku awarii akumulatorów trakcyjnych nie znajdują potwierdzenia w faktach. Samochody hybrydowe wygrywają także w wielu rankingach niezawodności, czego dobrym przykładem jest ranking Consumer Reports. Amerykańska organizacja konsumencka uznała Priusa za najbardziej bezawaryjny samochód 2016 roku.

Ranking marek
W rankingu marek również dominują azjatyccy producenci. Japońskie koncerny wyprodukowały najwięcej samochodów posiadanych przez Amerykanów przez co najmniej 10 lat od zakupu. Na liście Top 10 są także dwie marki z Korei i tylko jedna amerykańska. Na pierwszym miejscu jest Toyota, a Lexus znalazł się na 6. miejscu. Drugi po Toyocie największy japoński producent, Honda, zajął drugie miejsce w zestawieniu iSeeCars.com, a jego marka premium, Acura, miejsce 4.

Marki, których modele są najczęściej posiadane przez pierwszego właściciela co najmniej 10 lat
Toyota
Honda
Subaru
Acura
Hyundai
Lexus
Kia
Mazda
Nissan
GMC


iSeeCars.com to baza danych o samochodach, służąca użytkownikom do wyszukiwania najlepszych ofert na używane auta, która zbiera kluczowe informacje i analizy na ich temat. Opracowany przez specjalistów iSeeCars.com algorytm tworzy ranking dostępnych na rynku używanych samochodów na podstawie informacji o aktualnym stanie auta, jego historii, możliwości negocjacji, ceny i reputacji sprzedawcy. Portal został założony przez twórców TripAdvisor i developerów SAP.

Ostatnie artykuły