Filmy
  • Aktualności
  • Mitsubishi Outlander PHEV z nagrodą Green Award

Mitsubishi Outlander PHEV z nagrodą Green Award

Mitsubishi Outlander PHEV zdobyło nagrodę Green Award w konkursie magazynu What Van? za „najlepsze rozwiązania dla świadomych ekologicznie przedsiębiorców”.

Dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw Mitsubishi Outlander PHEV 4Work, zbudowane w oparciu o najlepiej sprzedający się w Wielkiej Brytanii hybrydowy samochód typu plug-in, oferuje ten sam poziom komfortu, wyposażenia i stylu oraz te same rozwiązania techniczne, co wersja osobowa, zapewniając dodatkowo maksymalną pojemność ładunkową wynoszącą 1 603 litry (do linii dachu) oraz ładowność na poziomie 495 kilogramów. Ponadto, użytkownik ma łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej z płaską podłogą poprzez tylną pokrywę bagażnika oraz boczne drzwi z tyłu.

W przeciwieństwie do samochodów użytkowych z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi, Mitsubishi Outlander PHEV 4Work oferuje najwyższą wydajność paliwowo-ekologiczną podczas jazdy w warunkach miejskich za sprawą zasięgu elektrycznego wynoszącego do 32 mil (około 51 kilometrów). W przypadku pokonywania dłuższych tras lub w sytuacji, gdy nie można podłączyć samochodu do gniazda szybkiego ładowania, uruchamia się 2-litrowy silnik benzynowy, dzięki któremu całkowity zasięg Outlandera PHEV wzrasta do 541 mil (około 870 kilometrów). Samochód doskonale sprawdza się również w trudnych warunkach atmosferycznych i drogowych, co zawdzięcza napędowi na wszystkie koła oraz zintegrowanemu systemowi kontroli jazdy S-AWC (Super All-Wheel Control). O bezpieczeństwo na drodze dba również system aktywnej kontroli stabilności i trakcji M-ASTC (Mitsubishi Active Stability and Traction Control).

Z punktu widzenia przedsiębiorcy, Mitsubishi Outlander PHEV 4Work oferuje komfortowe właściwości jezdne typowe dla samochodów osobowych, a także wygodę podczas eksploatacji, dzięki zastąpieniu skrzyni biegów bezobsługową przekładnią napędową, tempomatowi, ogranicznikowi prędkości, dwustrefowej klimatyzacji, interfejsowi Bluetooth oraz automatycznie przyciemniającemu się lusterku wstecznemu. Model ten zapewnia również niskie koszty eksploatacji - średnie zużycie paliwa wynosi 156 mpg (1,8 l/100 km) - a także 100-procentową ulgę kapitałową w pierwszym roku eksploatacji i obniżone składki ubezpieczeniowe.

James Dallas, wydawca What Van?, powiedział: - Outlander PHEV 4Work oferuje najlepsze rozwiązania dla świadomych ekologicznie przedsiębiorców, którzy szukają samochodu zapewniającego większy zasięg, niż van z napędem elektrycznym. Model ten dobrze prowadzi się na asfalcie, a w razie konieczności może również wjechać na drogę terenową. Uzupełnieniem całości jest doskonała wydajność paliwowo-ekologiczna - średnie zużycie paliwa wynosi 157 mpg (1,8 l/100 km), a emisja CO2 to zaledwie 42 g/km.

- Mitsubishi Outlander PHEV zawsze wygrywa niezależnie od tego, w którym segmencie rywalizuje. Jesteśmy zaszczyceni, że zespół redakcyjny What Van? docenił zalety ekologiczne i biznesowe modelu Mitsubishi Outlander PHEV 4Work, przyznając mu prestiżowe wyróżnienie Green Award 2017. Hybrydy typu plug-in zapewniają ogromne oszczędności prywatnym i firmowym użytkownikom, torując jednocześnie drogę do czystej przyszłości w branży motoryzacyjnej - dodał Lance Bradley, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors w Wielkiej Brytanii.

Mitsubishi Outlander PHEV, który jest obecnie światowym bestsellerem wśród aut z napędem PHEV, zadebiutowało na rynku w Wielkiej Brytanii w 2014 roku i od tego czasu sprzedało się w liczbie ponad 25 000 egzemplarzy, zyskując tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu hybrydowego typu plug-in na Wyspach.

Ostatnie artykuły