Filmy

Deszcz nagród dla Fiata

Brytyjski specjalistyczny magazyn „What Van?" wyróżnił dwa modele marki Fiat Professional prestiżowymi nagrodami przyznawanymi w branży samochodów dostawczych, potwierdzając ich wysoką jakość. W szczególności, drugi rok z rzędu Doblò Cargo zdobył tytuł "Light Van of the Year", natomiast Fiorino został wyróżniony w kategorii „Small Van of the Year".

Jury prestiżowego „What Van? Awards 2017", konkursu organizowanego przez największy brytyjski magazyn specjalizujący się w poradach w zakresie zakupu i sprzedaży samochodów dostawczych, wyróżniło modele Doblò Cargo i Nowy Fiorino tytułami (odpowiednio): „Light Van of the Year" i „Small Van of the Year".

Podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Londynie, jury „What Van?" - złożone ze specjalistów z dużym doświadczeniem w branży - potwierdziło sukces dwóch modeli, które wraz z kultowym Ducato oraz najnowszymi modelami Fullback i Talento, tworzą całkowicie odnowioną w ciągu ostatnich dwóch lat gamę Fiat Professional. W przeciągu kilku tygodni od chwili wprowadzenia na rynek nowy Fullback został wybrany „Pick-upem Roku 2017" w pierwszej edycji konkursu ogłoszonego przez francuski magazyn „4x4 Magazine" (Editions Larivière).

Tytuł „Small Van of the Year" zdobył Nowy Fiorino, ewolucja modelu, będącego prekursorem segmentu małych samochodów dostawczych, który od chwili wprowadzenia na rynek (2007) do dzisiaj, został sprzedany w ilości ponad 370 000 sztuk. Dzięki odnowionej stylistyce zarówno w zakresie nadwozia, jak i wnętrza, samochód Fiat Professional doskonale nadaje się do jazdy po mieście, dzięki kompaktowym rozmiarom sprawnie porusza się w ruchu i jest łatwy w parkowaniu, zapewniając przy tym pokaźną pojemność ładunkową aż do 2,8 m3 oraz ładowność do 660 kg. Ponadto model plasuje się na szczycie kategorii pod względem osiągów, kosztów obsługi, komfortu i funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest fakt, że oferta silników, wszystkie z homologacją Euro 6, jest w stanie zadowolić każde wymagania. W zależności od rynku sprzedaży, dostępne są dwa silniki turbodiesel 1.3 MultiJet2 o mocy 80 i 95 KM, jeden silnik benzynowy 1.4 Fire 77 KM i jeden 1.4 Natural Power o mocy 70 KM z podwójnym zasilaniem, benzyna/metan, rozwiązanie, które w przypadku małych samochodów dostawczych oferuje jedynie Fiorino. Gama składa się z dwóch konfiguracji (Cargo i Kombi), trzech poziomów wyposażenia (Base, SX i Adventure) i trzech jednostek napędowych (benzyna, benzyna/metan i olej napędowy).

Drugim zwycięskim „graczem" jest bez wątpienia Doblò Cargo który, drugi rok z rzędu, zdobył tytuł „Light Van of the Year" przyznany przez jury „What Van?". Prestiżowe wyróżnienie dołącza do dwóch pozostałych ważnych tytułów zdobytych w Wielkij Brytanii w ostatnim roku: „Light Van of the Year" przyznany przez specjalistyczny portal VansA2Z i „Best Small Van" branżowych magazynów Van Fleet World i Trade Van Driver.

Już czwarta generacja i następca cieszącego się dużą popularnością modelu - od roku 2000 po dzień dzisiejszy został wybrany przez ponad 1 600 000 Klientów - nowy Doblò Cargo oferuje jeszcze więcej funkcji, lepsze osiągi i większą wartość. Właśnie takie wytyczne pozwoliły marce Fiat Professional zaprojektować topowy model w swojej kategorii, jeśli chodzi o charakterystyki funkcjonalne, pojemność ładunkową i niskie koszty zarządzania. Te zwycięskie cechy sprawiają, że model jest niezawodny, jedyny w swoim rodzaju i oferuje większą wartość dla klienta.Ostatnie artykuły