Filmy
  • Aktualności
  • Ukochany 38-letni samochód, którym uczył jeździć swoje dzieci

Ukochany 38-letni samochód, którym uczył jeździć swoje dzieci

Carlo Tedeschi nadał swoim dzieciom tradycyjne imiona: Cristina, Monica, Francesco, Massimo, Paolo, Valentina, Chiara… i Fiesta.

To ostatnie nie wynika ze zbyt krótkiej listy włoskich imion. Carlo i jego żona Gianfranca uważają mały, biały, 38-letni samochód za swoje ósme dziecko. Gdy dwa lata temu u Carlo zdiagnozowano nowotwór, jego siedmioro „zwykłych” dzieci natychmiast zdecydowało, by ukochanemu, niezwykłemu członkowi rodziny przywrócić dawny blask.

- Fiesta była ważną częścią naszej rodziny. Ja i dwie najmłodsze siostry nie tylko uczyliśmy się na niej prowadzenia samochodu, dużo wcześniej tym samym samochodem ojciec przywoził nas po urodzeniu ze szpitala. – mówi Paolo, lat 34. Wiedzieliśmy, że marzeniem ojca było, by ten samochód znów wyglądał, jak nowy. Był z nami na weselach, na wakacjach, traktowaliśmy go jak brata, czy siostrę. Wszyscy znają nasz samochód. Fiesta jest członkiem tej rodziny.

Wszystkie dzieci rodziny Tedeschi, w wieku od 28 do 46 lat, uczyły się prowadzenia samochodu za kierownicą Fiesty, którą Carlo kupił od dilera w pobliżu ich domu w Sant'llario d'Enza, Reggio Emilia we Włoszech. Jedyny fabrycznie nowy samochód, jaki Carlo kupił w swoim życiu, ma obecnie 245.000 kilometrów na liczniku i do niedawna wykazywał oznaki zużycia.

Rodzinny film można zobaczyć pod adresem: https://youtu.be/50bcUc6Y0Dk

By uzyskać status samochodu zabytkowego i potwierdzającą to złotą odznakę, samochód musi składać się wyłącznie z oryginalnych części. Problemem okazała się przetarta tapicerka siedzeń, która była nieosiągalna we Włoszech. Jednak gdy wiadomość o rodzinnych wysiłkach dotarła do niemieckich entuzjastów Fiesty, ci uruchomili swoje kontakty i uratowali przedsięwzięcie. Rodzina Tedeschi znalazła się także wśród gości honorowych na premierze Forda Fiesty najnowszej generacji, która miała miejsce w Kolonii w zeszłym tygodniu.

Ostatnie artykuły