Filmy
  • Aktualności
  • Opel Astra wybrany Autem Flotowym 2016 roku SKFS

Opel Astra wybrany Autem Flotowym 2016 roku SKFS

Opel Astra pokonał w Profesjonalnym Teście Flotowym aż siedmiu konkurentów innych marek i głosami menedżerów flotowych zdobył tytuł Auta Flotowego 2016 roku w segmencie C. Tytuł ten przyznawany jest corocznie przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych, a jego wybór poprzedzają intensywne testy przeprowadzane przez menedżerów flotowych przy współpracy z partnerami merytorycznymi, takimi jak Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, firma EurotaxGlass’s oraz PIMOT.

„Tytuł Auta Flotowego 2016 roku, to kolejne potwierdzenie, że Astra to po prostu świetny samochód. Nagroda ta jest dla nas szczególnie ważna, bo przyznana przez menedżerów flotowych, czyli ludzi, którzy o użytkowaniu samochodów wiedzą niemal wszystko!" – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Zwycięzca testu jest wyłaniany według 7 kryteriów oceny. Jurorzy oceniają samochody pod względem stylistyki, funkcjonalności wnętrza oraz właściwości jezdnych. Szczegółowej ocenie poddawany są również, bardzo istotne dla użytkowników flotowych, koszty zakupu i serwisowania, wartość rezydualna, a także zużycie paliwa oraz emisja CO2. Koszty serwisowania wyrażone wyłącznie w kwotach netto, bez rabatów. Wartości rezydualne pojazdów przyjęte są dla przebiegu 90 tys. km oraz użytkowania przez 36 miesięcy. Zużycie paliwa mierzone jest na podstawie danych zebranych podczas testu dzięki zastosowaniu systemów telemetrycznych.

Astra to bestseller marki Opel. Wielokrotnie nagradzany przez dziennikarzy i ekspertów branżowych, w tym najbardziej prestiżowym europejskim tytułem Samochodu Roku 2016, oraz chętnie wybierany przez klientów, którzy na Astrę już złożyli ponad 300 000 zamówień. Nowy kompakt Opla jest lżejszy, bardziej oszczędny i oferujący jeszcze więcej komfortu. Konstrukcję wszystkich podzespołów tego modelu podporządkowano zwiększeniu efektywności. Odmiana pięciodrzwiowa jest do 200 kilogramów lżejsza od poprzedniczki, a w przypadku wersji kombi – Astry Sports Tourer – różnica ta może wynosić do 190 kilogramów. Tak duża redukcja masy znacząco poprawiła zwrotność pojazdu i przyczyniła się do obniżenia zużycia paliwa. Korzystny wpływ na wrażenia z jazdy nową Astrą ma także zespół napędowy — wszystkie wersje modelu są wyposażone w silniki Opla nowej generacji. Liczne technologie i systemy wspomagające kierowcę z wyższych segmentów zwiększają komfort i bezpieczeństwo osób podróżujących Astrą, natomiast osobisty opiekun kierowcy – system Opel OnStar, najnowocześniejsze interfejsy umożliwiające integrację telefonu z samochodem oraz przełomowe matrycowe reflektory LED IntelliLux czynią z niej prawdziwego pioniera na rynku.

SKFS
Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych zostało utworzone w 2005 roku w celu kształtowania i wpływania na branżę flotową poprzez propagowanie wiedzy o zarządzaniu pojazdami. SKFS jest najważniejszym organem zrzeszającym osoby zarządzające flotami samochodowymi w Polsce. Na dzień rejestracji SKFS w KRS członkowie stowarzyszenia zarządzali 8 tys. pojazdów. W chwili obecnej liczba pojazdów pod szyldem SKFS sięga już ponad 60 tys. Początkowo w stowarzyszeniu zrzeszonych było 16 osób. Obecnie liczba ta wzrosła do 167 osób.

Ostatnie artykuły