Filmy

Focus wygrywa Rajd Szwecji

Marcus Grönholm i Timo Rautiainen po raz piąty w swej karierze wygrali Rajd Szwecji. Dzięki zwycięstwu Finów jadących Fordem Focus RS WRC, zespół BP-Ford Rally Team traci teraz zaledwie 1 punkt do lidera klasyfikacji zespołów fabrycznych. Kierowcy rywalizowali na liczących łącznie 342 km odcinkach specjalnych położonych w okolicach miasta Hagfors i Karlstad. Podczas pierwszego i drugiego etapu skandynawska zima była łaskawa dla zawodników. W niedzielę jednak temperatura spadła do -22°C. Ciekawostką rajdu był start szwedzkich załóg w samochodach Ford Fiesta ST napędzanych bio-etanolem. Wszystkie 3 pojazdy ukończyły rajd. Najlepsza spośród tych załóg Andreas Eriksson i Per-Ola Svensson zajęła 29 miejsce. Sébastien Loeb (Citroen) utrzymał pozycję lidera mistrzostw dzięki punktom za 2 miejsce w Rajdzie Szwecji. Kolejny kierowca Forda Henning Solberg dotarł do mety na 4 pozycji, tuż za Hirvonenem. Chris Atkinson (Subaru) walczył o 5 miejsce, ale w niedzielę wypadł z trasy i uszkodził samochód, spadając na 8 lokatę. Szwed Daniel Carlsson (Citroen) zajął 5 pozycję, a Toni Gardemeister (Mitsubishi) i Manfred Stohl (Citroen) ukończyli rywalizację na kolejnych miejscach.