Filmy

Dotyk historii z Audi Tradition

Audi Tradition rozpocznie rok 2012 pełną parą. Miłośnicy pojazdów historycznych będą mogli je podziwiać na ponad 25 imprezach w całej Europie.

Legenda Formuły 1, Jacky Ickx, osobiście zainauguruje cały cykl, siadając za sterami srebrnej strzały Auto Union Typ D z roku 1938 i przejeżdżając przez ulice Księstwa Monako. W kalendarzu imprez nie zabraknie również wyścigu Mille Miglia. Co więcej, ekspozycja Audi Tradition na największych na świecie targach oldtimerów Techno Classica w Essen, będzie dwukrotnie większa niż w ubiegłym roku: na powierzchni ponad 700 m2 zaprezentowane zostaną najcenniejsze eksponaty z historii firmy.

Już po raz 24. świat miłośników pojazdów historycznych, skupi swoją uwagę na niemieckim mieście Essen, położonym w Zagłębiu Ruhry. Na odbywających się tam od 21 do 25 marca targach Techno Classica, organizatorzy spodziewają się ponad 180 tys. specjalistów oraz miłośników starych samochodów. Podczas imprezy, Audi Tradition zaprezentuje się pod hasłem Wyścigi górskie, przedstawiając cztery generacje zwycięskich pojazdów. Wśród eksponatów znajdą się: Auto Union Typ C niezapomnianego Bernda Rosemeyera, Audi Typ C Alpensieger, które od 1912 do 1914 roku trzy razy z rzędu wygrywało międzynarodowy austriacki wyścig alpejski oraz NSU 1300 TT, w którym Siegfried Spiess, w roku 1965, został Górskim Samochodowym Mistrzem Niemiec we wszystkich klasach. Szczególnym wydarzeniem jest obecność na targach modelu Audi Sport quattro S1, w którym przed 25 laty, żyjąca legenda rajdów Walter Röhrl, w rekordowym czasie wspiął się na szczyt Pikes Peak. Wśród wielu klasyków wystawionych przez Audi Tradition znajdą się również motocykle - DKW oraz NSU.

Aż pięciokrotnie będzie można w tym roku podziwiać w akcji Srebrną Strzałę Auto Union. Cały cykl rozpocznie Jacky Ickx, który usiądzie za kierownicą Auto Union Typ D podczas Grand Prix Historique w Monako (11-13 maja). Następnym etapem jest ojczyzna sportów motorowych, gdzie od 29 czerwca do 1 lipca, na Goodwood Festival of Speed, spodziewanych jest ponad 160 tys. miłośników motoryzacji. Audi Tradition będzie również obecne na tegorocznym Goodwood Revival (14-16 września), ale wcześniej zaplanowano pobyt w Austrii na Ennstal Classic 2012 (11 do 14 lipca) oraz w Belgii. Tam, 28 lipca, Auto Union Typ C, zainauguruje wyścig 24-godzinny na torze Spa-Francorchamps, na którym w roku 1937 zdobyło Grand Prix Belgii.

W połowie maja, pięć modeli DKW z lat 50-tych ubiegłego wieku uda się w drogę do miasta Brescia we Włoszech. Od 18 do 20 maja, podczas słynnego na całym świecie wyścigu Mille Miglia, ich silniki będą pracować na najwyższych obrotach. Kolejnym sportowym wydarzeniem jest rajd alpejski Kitzbühler (30 maja-2 czerwca). Już drugi rok z rzędu Audi Tradition będzie pokonywać austriackie góry. W tym roku DKW GT Malzoni, NSU TT oraz Audi 100 Coupé.

Dział zajmujący się pojazdami historycznymi, przemierzy Niemcy wzdłuż i wszerz, biorąc w tym roku udział w ponad 15 imprezach. W kalendarzu znalazły się uznane wydarzenia: Donau Classic w Ingolstadt (21-23 czerwca), Heidelberg Historic (12-14 lipca), Classic Days Schloss Dyck (3-5 sierpnia) czy Sachsen Classic (16-18 sierpnia) - organizowany w regionie z którego pochodzi marka z czteroma pierścieniami. Audi po raz pierwszy wystąpi także podczas Bodensee Klassik (3-5 maja) prezentując tam pięć youngtimerów. Kolejne wydarzenia, na które należy zwrócić uwagę to spotkanie fanów NSU w Neckarsulm (7-10 czerwca), imprezy Schottenring Classic Grand Prix (18-19 sierpnia) oraz Schloss Bensberg Klassik (7-9 września). Gran Premio Nuvolari (21-23 września), drugie spektakularne wydarzenie w pięknej Italii, tradycyjnie zakończy sezon imprez Audi Tradition.

Źródło: Audi

Ostatnie artykuły