Filmy
  • Artykuły
  • Gala Samochód Roku Playboya 2016

Gala Samochód Roku Playboya 2016

Tym razem jedna z najkrótszych nocy w roku upłynęła w nieco chłodniejszej atmosferze. Jednak to tylko zasługa pogody, która trochę nas przestraszyła. Nie było za ciepło, za sprawą wiatru. Ale to właśnie on rozgonił czarne chmury, jakie zbierały się nad nami.

Czarne chmury na pewno nie zbierają się nad coroczną Galą Playboya, wręcz przeciwnie. Nostalgia udzieliła się jednemu z jurorów, Włodzimierzowi Zientarskiemu: „To już 24. raz wybieramy te piękne samochody. Niedługo będzie piękny jubileusz. Pomyślmy sobie, jak przez ten czas te samochody się zmieniły. A przecież nie wiemy, co stanie na tym parkingu za rok czy dwa. Postęp techniczny mknie do przodu. Wiele może się zdarzyć...”.

Ale i tym razem wiele się działo. Najpierw przy wejściu do gościnnego Pałacu Zamoyskich, który co roku gości Galę. Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że klub się tam znajdujący to Endorfina. Trudno wymienić wszystkie znane osoby, jakie tego wieczoru przewinęły się przez czerwony dywan i tzw. ściankę. Fotoreporterzy, operatorzy kamer i dziennikarze mieli pełne ręce roboty. Znakiem czasów był dron, unoszący się nad placem. Tak, tak, już nie trzeba wynajmować śmigłowca, aby z góry pokazać piękne kobiety i samochody, no i przystojnych mężczyzn.

Od lat obserwujemy takie zjawisko, że na początku prawie nikt nie zwraca uwagi na zaparkowane na placu samochody. Wszyscy koncentrują się na gwiazdach. Ale gdy już plac przed Pałacem pustoszeje i rozpoczyna się impreza w środku, jest czas, aby spokojnie pooglądać wystawione cacka. Goście, wychodząc z imprezy, robią sobie pamiątkowe zdjęcia na „ściance” i przy niektórych samochodach. Mają z reguły przy tym spory ubaw. Wszak stanąć niczym gwiazda na „ściance”, albo przy aucie wartym milion i więcej, to nie jest codzienność.

Głównym tematem rozmów były oczywiście samochody, choć zmagania naszej reprezentacji na francuskim Euro i Brexit, także się pojawiały. A poza tym proza życia. Znani i nieznani, zawsze mają o czym porozmawiać, każdy ma jakieś zmartwienia, choć u niektórych jest to na przykład kilka wolnych milionów, które gdzieś trzeba ulokować...

A jedną z takich lokat mógł być klasyczny model MGB, którego licytacja odbyła się podczas Gali. Takim roadsterem jeździli ponoć m.in. Sharon Stone, Roy Orbison, czy Sting. Aukcję zorganizował Dom Aukcyjny Ardor Auctions. Część dochodu przeznaczono na fundację ExAnimo, jako wsparcie walki z nowotworami wśród dzieci. Zarówno old- jak i youngtimery szybko zyskują na wartości, i należą ponoć do najlepszych lokat kapitału.

Nieodłączną częścią każdej Gali Playboya jest oczywiście pokaz bielizny. Podziw wzbudzają zarówno modelki, jak i prezentowane przez nie stroje. M.in. dlatego, że niektóre nadają się praktycznie tylko na takie okazje, a nie do codziennego użytku. Ale była też piękna bielizna dla każdej pani, na każdy dzień. Tym razem swoją ofertę zaprezentowała marka Alles. Jednym z elementów całego pokazu, był krótki występ Sławka Uniatowskiego. Siedząc przy fortepianie i śpiewając nastrojowe piosenki znakomicie wpisał się w klimat wieczoru. Nad całym pokazem czuwała stylistka Playboya Anita Sadowska, a reżyserię i choreografię opracowała Katarzyna Sokołowska. Fryzury modelek wykonał zespół stylistów profesjonalnej marki Kevin Murphy. Makijaże były dziełem wizażystów firmy Dr Irena Eris. Zaś na nogach piękne modelki miały obuwie marki Kazar. O opaleniznę zadbała firma Fake Bake.

Później przyszedł czas na wręczanie nagród dla zwycięzców, krótkie przemówienia i pozdrowienia. Tym jednym, jedynym Samochodem Roku Playboya został Jaguar F-Pace. Laureatów pozostałych kategorii prezentujemy poniżej. Wspomnijmy jeszcze o jednym, stałym punkcie programu, mianowicie wręczeniu dyplomów laureatom konkursu fotograficznego Fotoerotica 2015.

Po części oficjalnej przyszedł czas na przyjemności dla ciała. A były to m.in. znakomite potrawy spod ręki Mistrza Roberta Sowy, popijane piwem Książęcym, podawanym w trzech smakach. Nam przypadło do gustu szczególnie piwo ciemne. Toasty wznoszono, dostarczoną przez głównego partnera wydarzenia, Żubrówką Czarną – doskonale czystą, pszeniczną wódką kategorii premium. Jak twierdzi producent, to nowy powiew Puszczy Białowieskiej...

Stałą pozycją każdej Gali Playboya jest późnowieczorny koncert rockowy. W tym roku zagrał zespół Red Lips, który m.in. niedawno występował na Festiwalu Opolskim. Muzyka towarzyszyła gościom do białego rana, a zmęczenie koili nie tylko wymienionymi już trunkami, ale także innymi napojami energetyzującymi, które promowano podczas imprezy.

A to wybór, jakiego dokonało konkursowe jury w składzie: cytowany już Włodzimierz Zientarski, Rafał Jemielita, Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Borowczyk i Andrzej Koper.
Jak pisaliśmy wyżej, Samochodem Roku Playboya 2016 został Jaguar F-Pace. Zwycięzcami pozostałych kategorii wybrano:
1. NA SZCZYTACH TECHNOLOGII - BMW serii 7
2. AUTO Z SEKSEM - Ferrari 488 GTB Spider
3. STYL I PIĘKNO - Mercedes klasa S Cabrio
4. SUPERSPORT - Nowe Porsche 911
5. AUTO DLA TWARDZIELA - Ford Focus RS
6. LUKSUS I SPORT - Lexus GSF
7. SAMOCHÓD NA BEZDROŻA - Nissan Navarra
8. NAJLEPSZY Z NAPĘDEM NA WSZYSTKIE KOŁA - Audi Q7
9. AUTO NA CO DZIEŃ - Subaru Levorg
10. RADIO W SAMOCHODZIE - Renault Talisman Initiale Paris
11. KLASYCZNA NOWOCZESNOŚĆ - Volvo S90
12. AUTOSTUFF.PL - Skoda Superb


Czytelnikom pozostawiamy ocenę, czy sami dokonaliby Państwo podobnego wyboru. A może jednak innego? Każdy sam sobie odpowie. Najlepiej tego typu klasyfikacje traktować z lekkim przymrużeniem oka, a swoją kategorię można samemu wymyślić.

Przed nami lato, wakacje, później jesień, zima, a po niej coraz dłuższe i cieplejsze dni wiosny. Aż wreszcie nadejdą te najpiękniejsze, najdłuższe dni w roku. A wraz z nimi kolejna Gala Playboya, na którą przecież czeka się przez cały rok...

Ostatnie artykuły