Filmy

Prezentacja Teamu Total

Dziennikarze zostali zaproszeni na prezentację Teamu Total, który ma ambitne plany przed zbliżającymi się startami. Jednym z nich będzie Rajd Polski.

W skład zespołu wchodzi grupa ludzi, dla których samochody i sportowa rywalizacja są jednymi z najważniejszych składowych ich życia. I tak, jedyną reprezentantką płci pięknej w Teamu Total jest Klaudia Podkalicka. Jak sama przyznaje, jej największym obecnie marzeniem jest udział w Rajdzie Dakar. Ale aby tam się dostać, trzeba praktykować. I to urocza dziewczyna robi to od lat. Jest zdobywczynią drugiego miejsca w Pucharze Świata podczas rajdu Baja Poland i wicemistrzynią ADAC Logan Cup. Wspólnie z ojcem prowadzi Akademię Bezpiecznej Jazdy. Stale realizuje swoje pasje i zainteresowania, do których oprócz sportu samochodowego należą: taniec i jazda konna.

Wielką nadzieją Teamu jest wschodząca gwiazda rajdów WRC Hubert Ptaszek. To 23-latek, o którym śmiało można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej obiecujących polskich kierowców rajdowych. Ubiegły rok poświecił na zdobywanie kolejnych, cennych doświadczeń. W trwającym sezonie stanął już na podium kategorii WRC2 w Rajdzie Meksyku i Argentyny. Swoją przygodę z rajdami zaczynał w 2003 roku startem w zawodach motocrossowych. Obecnie ściga się w rajdach WRC2, w których towarzyszy mu pilot Maciej Szczepaniak.

Miłośnikom motoryzacji prawdopodobnie najbardziej znany jest Patryk Mikiciuk. Godzinami mógłby rozmawiać o motoryzacji. Od kilku lat jest współautorem programów motoryzacyjnych w stacji TVN Turbo. Pasjonuje go nie tylko to, co obecnie dzieje się na rynku motoryzacyjnym, ale też samochody z duszą i historią w tle. Dlatego prowadzi Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Wolny czas spędza z rodziną, jest szczęśliwym mężem i ojcem.

Karierę medialną robi od niedawna Adam Klimek. Pasjonuje się mechaniką i samochodami, a jego praca jest związana z tym, co kocha. Gdy ponad dwadzieścia lat temu rozpoczynał swoją przygodę z branżą motoryzacyjną nie przypuszczał, że będzie wspierał innych mechaników w ich w stałym rozwoju i zdobywaniu wiedzy. Na platformie Team Total Pro dzieli się swoim bogatym doświadczeniem nie tylko z kolegami po fachu, ale również z kierowcami, którzy dzięki jego radom mogą przeprowadzać podstawowe kontrole swojego auta i usunąć proste usterki. Jest gospodarzem telewizyjnego cyklu „Samochód marzeń - kup i zrób”, gdzie osobiście przywraca blask używanym i zniszczonym samochodom.

W takim składzie team przystępuje do startów z nadzieją na dobre wyniki, a jednocześnie na wielką przygodę. Jak widać, dla każdego motoryzacja ma także wymiar wielkiej życiowej przygody. Mówi o tym nawet Adam Klimek. Jest przykładem na to, że motoryzacyjna pasja to nie tylko szybkie samochody i malownicze trasy. Dłubanie w aucie, zaglądanie pod maskę czy chociażby sprawdzanie podwozia też mogą dawać przyjemność. Nie wspominając o reaktywowaniu pięknych, starych modeli, którym można dać nowe życie.

Podczas prezentacji firma zachęcała jednocześnie do odwiedzania swojej strony teamtotalpro.pl. Jest to platforma internetowa dla mechaników. Jednak również amatorzy mogą tam znaleźć porady dotyczące usuwania wielu usterek w swoich samochodach.

Ostatnie artykuły