Filmy

Pokaz prasowy nowego VW Tiguana

Dziennikarze mogli się przekonać w pięknych okolicach Gietrzwałdu o zaletach nowego Volkswagena Tiguana.

Model debiutował w 2007 r. Od tamtego czasu 2,8 mln kierowców kupiło Tiguana. Kolejna generacja tego modelu rozpoczyna światową ofensywę produktową marki. Do końca dekady Volkswagen będzie oferował co najmniej jednego SUV-a w każdym, ważnym segmencie rynku. Jest to oczywiście konsekwencją dużej, i wciąż rosnącej wśród nabywców, popularności tej klasy samochodów. Bardzo korzystnie zmienił się wygląd zewnętrzny auta. Dużo uroku dodają lampy z przodu i z tyłu. Wnętrze również poszło w „górę” i jeszcze bardziej kieruje Tiguanan w kierunku klasy wyższej.

Tiguan to innowacyjny, bogato wyposażony i nowocześnie stylizowany samochód o wszechstronnym przeznaczeniu. Mogliśmy się o tym przekonać w praktyce, ponieważ jednym z odcinków jazd prezentacyjnych był test offroadowy, który zresztą większości dziennikarzy najbardziej przypadł do gustu. Sprawdzaliśmy nie tylko właściwości jezdne, ale także możliwości elektronicznych układów wspomagających i systemu kamer oraz wskaźników, pokazujących aktualne położenie samochodu i przednich kół. To nie są już „bajery”, ale narzędzia wspomagające kierowcę w trudnych lub nietypowych warunkach.

Innym, wzbudzającym zainteresowanie dziennikarzy, elementem pokazu był testy cofania z przyczepą przy użyciu asystenta. Regulator ustawienia lusterek pełni rolę joysticka, którym ustawiamy na wyświetlaczu kierunek jazdy przyczepy. Kierowca nie dotyka kierownicy, operuje tylko pedałami gazu i hamulca. Nawet osoby, które nigdy nie jeździły z przyczepą, szybką uczyły się tego systemu.

Nowocześnie stylizowany samochód o wszechstronnym przeznaczeniu, który wyznacza nowe standardy wśród aut swojej klasy – nowy Tiguan oznacza początek ofensywy Volkswagena w segmencie SUV-ów. Jako pierwszy Sport Utility Vehicle, skonstruowany w oparciu o modułową platformę MQB, model ten wyznacza standardy pod względem stylistyki, komfortu i funkcjonalności. Auto spełnia przy tym wszelkie codzienne funkcje, a jako model wyposażony w rozwiązania techniczne zastrzeżone dotąd dla aut wyższej klasy, doskonale sprawdza się podczas jazdy po autostradzie i w terenie.. Do dyspozycji jest 8 jednostek napędowych, po 4 TDI i TSI, o mocy od 85 kW/115 KM do 176 kW/240 KM. Wszystkie okazują się mocniejsze i oszczędniejsze od silników stosowanych w poprzednim modelu.

Oprócz nowości technicznych i dodatkowych opcji, podniesiono poziom wyposażenia standardowego. Pierwsze dostępne egzemplarze rozeszły się błyskawicznie. Obecnie musimy proponować nabywcom nieco dłuższy czas oczekiwania. Tak bywa, że fabryka nie nadąża z zaspokojeniem popytu na nowy model. Ale myślę, że to zainteresowanie nie spadnie, bo nowy Tiguan jest dla nas istotnie bardzo ważnym modelem, początkującym następny rozdział Volkswagena – cieszy się Tomasz Tonder z działu PR VW Polska.

Aż 90 % spośród osób, które nie mają samochodu, chciałoby go mieć. Wskazują na to wyniki badania mobilności Polaków, przeprowadzonego przez Ipsos na początku 2016 roku, na zlecenie Volkswagen Financial Services. Jak zrealizować te chęci? To proste: wystarczy skonfigurować wymarzonego Tiguana, a następnie skorzystać z kalkulatorów finansowania EasyDrive na stronie internetowej. Do dyspozycji nabywców jest szeroka oferta opcji finansowania.

Jazdy testowe i krótka prezentacja nowego Tiguana nie zmęczyły zaproszonych przedstawicieli mediów, którzy wieczorem z wielką przyjemnością uczestniczyli w pięknym, kameralnym koncercie Ani Dąbrowskiej, która zaśpiewała znane już piosenki oraz te, z wydanej niedawno płyty.

Pełna prezentacja nowego VW Tiguana w rubryce osobowe.

Ostatnie artykuły