Filmy
  • Artykuły
  • Rozpoczęcie produkcji nowego Opla Astry w zakładzie w Gliwicach

Rozpoczęcie produkcji nowego Opla Astry w zakładzie w Gliwicach

• Uroczystość z udziałem wielu znakomitych gości
• Trzy czynniki decydujące o sukcesie: nowoczesna fabryka, wykwalifikowany zespół i najwyższa jakość
• 20 lat doświadczenia w produkcji bestsellera Opla w Polsce
• Nowa Astra ponownie definiuje segment kompaktowy

Pierwszy egzemplarz Astry nowej generacji — kolejnej odsłony modelu, który przez dwie ostatnie dekady jest niekwestionowanym bestsellerem Opla w Polsce — zjechał dziś z taśmy montażowej w nowoczesnych zakładach firmy Opel w Gliwicach. Jest to początek nowej ery w historii marki Opel i polskiej fabryki. Światowa premiera tej wyjątkowej nowości rynkowej miała miejsce podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie zaledwie dwa tygodnie temu.


Pierwsza czerwona Astra z Gliwic, wyposażona w inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLUX® oraz system OnStar, lśniła w blasku fleszy podczas ceremonii oficjalnego rozpoczęcia regularnej produkcji. W uroczystościach wzięli udział liczni goście, w tym wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel, Peter Christian Küspert, konsul Stanów Zjednoczonych, Walter Braunohler, oraz prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz. Dumnymi gospodarzami tego wydarzenia byli pracownicy gliwickiego zakładu.

„Nowa Astra jest jakościowym skokiem w segmencie kompaktowym pod względem efektywności, łączności oraz wyposażenia na poziomie klasy premium. Dzięki nowej Astrze konsekwentnie realizujemy naszą filozofię oferowania technologii z wyższych segmentów wszystkim klientom marki Opel w przystępnych cenach. Jeszcze przed oficjalnym wejściem modelu na rynek otrzymaliśmy ponad 30 000 zamówień, co pokazuje, że spełniamy oczekiwania naszych klientów” — powiedział Peter Christian Küspert.

„Decyzja o produkcji w Gliwicach kolejnego nowego i technicznie zaawansowanego modelu marki Opel potwierdza wszechstronność i doświadczenie wysoko wykwalifikowanego polskiego zespołu. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że najlepsze produkty w swojej klasie są produkowane właśnie w Polsce. Rozwój fabryki ma także duże znaczenie zarówno dla Śląska, jak i całej polskiej gospodarki.” – dodał wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Andrzej Korpak, dyrektor zarządzający GM Manufacturing Poland, stwierdził: „To dla nas szczególny dzień, na który wszyscy czekaliśmy. Z nowym Oplem Astrą nie tylko kontynuujemy ponad 17-letnią tradycję produkcji wszystkich poprzednich generacji Astry, ale także uczestniczymy w kształtowaniu przyszłości marki Opel oraz europejskiego segmentu klasy kompaktowej”.

Jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej: nowy Opel Astra
Nowy Opel Astra wyznacza nowe standardy w segmencie samochodów kompaktowych i jest najlepszym spośród produkowanych dotychczas modeli Opla. W nowej Astrze zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo i ułatwiające prowadzenie pojazdu. Niektóre z nich — w tym przełomowe nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED® — stanowią zupełną nowość w tym segmencie. Astra jest pierwszym modelem Opla od samego początku obecności na rynku oferowanym z systemem Opel OnStar. Ten osobisty opiekun kierowcy zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz łączność przez całą dobę, i dzięki tym udogodnieniom sprawia, że prowadzenie samochodu jest bezpieczniejsze i bardziej odprężające. Astrę wyposażono także w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiające integrację ze smartfonem.

Samochód jest nie tylko lżejszy od poprzednika nawet o 200 kilogramów, lecz także przestronniejszy, ma bardziej aerodynamiczną sylwetkę i jest napędzany wyłącznie nowo opracowanymi oszczędnymi silnikami. Przyjemną atmosferę i maksymalne odprężenie gwarantują również fotele z certyfikatem AGR (Kampanii na rzecz zdrowych pleców) z funkcjami masażu i wentylacji.

General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach
W ciągu niemal dwóch dekad od inauguracji zakład Opla w Gliwicach odgrywał kluczową rolę w produkcji kilku spośród najważniejszych pojazdów z portfolio firmy. Fabryka ta, otwarta w październiku 1998 r., ma kluczowe znaczenie dla europejskiej branży motoryzacyjnej.

Składająca się z trzech oddziałów: zakładu produkcji samochodów osobowych, zakładu produkcji silników oraz Centrum Usług Wspólnych, General Motors Manufacturing Poland stanowi integralną część firmy Opel. Centrala firmy znajduje się w Gliwicach, gdzie oprócz zupełnie nowego Opla Astry w wersji hatchback produkowany jest także kabriolet Cascada oraz Astra J w wersjach sedan, GTC i OPC. Pod koniec bieżącego roku rozpocznie się tam także produkcja Buicka Cascady, przeznaczonego na rynek północnoamerykański.

Zakład Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Zakład szczyci się długoletnią tradycją w zakresie produkcji wysokiej jakości samochodów kompaktowych i zatrudnia obecnie 3 900 osób. Jest to także jeden z najlepszych zakładów GM pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym dotyczącym optymalizacji zarządzania energią.

Sukces sprzedażowy Opla w Polsce
Marka Opel odnotowuje jeden z najwyższych wskaźników wzrostu sprzedaży w Polsce. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2015 roku sprzedaż wzrosła o 18% i osiągnęła poziom 21 700 samochodów. Udział w rynku zwiększył się o 0,8 punktu procentowego do 7,8 procent, zapewniając marce Opel czwarte miejsce na polskim rynku. Bestsellerem Opla w Polsce jest model Astra.

Ostatnie artykuły