Filmy
  • Artykuły
  • Volkswagen zaprezentował Golfa Alltracka

Volkswagen zaprezentował Golfa Alltracka

Koncern zorganizował dla dziennikarzy prezentację nowego Golfa Alltracka w okolicach Kielc. Pokazano również model R, oraz oszczędny BlueMotion. Jednym z elementów prezentacji, była krótka trasa terenowa. Samochody są już dostępne w polskich salonach.

Techniczne i optyczne cechy charakterystyczne Golfa Alltracka to seryjny napęd na wszystkie koła 4MOTION, większy prześwit poprzeczny, nadwozie chronione nakładkami poszerzającymi nadkola i progi, nowe zderzaki i wiele innych, specjalnych elementów na zewnątrz i wewnątrz. Dzięki tym cechom, samochód może wjeżdżać również na niektóre, mniej trudne i pofałdowane, szlaki terenowe. Jak podkreśla producent, nie jest to „stuprocentowy” offroad, lecz model pozwalający na jazdę w mniej trudnych warunkach, poza drogami utwardzonymi.

Volkswagen wprowadził też na rynek europejski najbardziej sportowe auto klasy kompaktowej z nadwoziem kombi - nowego Golfa R Varianta. Po raz pierwszy od czasu istnienia tej serii – pierwsza generacja zadebiutowała w 2002 roku – Golf R, dostępny jest jako Variant. Ten wyjątkowy model z silnikiem z turbodoładowaniem rozwija moc 221 kW / 300 KM i ma moment obrotowy 380 Nm, przenoszony przez seryjną, 6-biegową przekładnię DSG i stały napęd na wszystkie koła 4MOTION. Rozdział mocy na cztery koła gwarantuje maksymalną trakcję, osiągi i bezpieczeństwo czynne. O dynamikę dba także sportowe zawieszenie (obniżone o 20 mm), innowacyjny progresywny układ kierowniczy oraz funkcja ESC Sport z możliwością dezaktywacji, na przykład na torze wyścigowym. Do opcjonalnych, atrakcyjnych elementów wyposażenia należy system adaptacyjnej regulacji zawieszenia DCC najnowszej generacji z funkcją wyboru profilu jazdy i trybem Race.

Z kolei Golf Variant TDI BlueMotion, to jedno z najoszczędniejszych obecnie kombi klasy kompakt. Golf ten napędzany jest nowym silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem (TDI) o mocy 81 kW/110 KM. Czterocylindrowa jednostka zużywa średnio zaledwie 3,5 l/100 km. Emisja CO2 Golfa Varianta TDI BlueMotion, wynosząca 92 g/km, to jeden z najlepszych na świecie wyników dla samochodu tej klasy z silnikiem spalinowym. Mimo nadzwyczajnej efektywności, rozwijający prędkość 200 km/h, Golf Variant TDI BlueMotion jest wszechstronnym, pięcioosobowym autem, z pojemnym bagażnikiem. Przy zbiorniku o pojemności 50 litrów i średnim spalaniu wynoszącym zaledwie 3,5 l/100 km, Golf Variant TDI BlueMotion może przejechać teoretycznie ponad 1 400 km bez tankowania.

Dodatkową atrakcją spotkania był turniej wiedzy o Grupie VW, wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Niektórzy żurnaliści wykazali się bardzo dużą wiedzą w tym zakresie, choć współzawodnictwo było traktowane przez wszystkich z lekkim przymrużeniem oka.

Dossier poszczególnych modeli znajdą Państwo w rubryce "Prezentacje modeli".

Ostatnie artykuły