Filmy
  • Artykuły
  • Oficjalne otwarcie salonu Isuzu pod Warszawą

Oficjalne otwarcie salonu Isuzu pod Warszawą

Prezentacja D-Max w trudnym terenie, samurajowie, gejsze, przysmaki kraju kwitnącej wiśni – tak zaakcentowano otwarcie pierwszego w Polsce autoryzowanego salonu i serwisu samochodów dostawczych i ciężarowych Isuzu.

W środę, 28 maja został uroczyście otwarty pierwszy w Polsce autoryzowany salon i serwis samochodów dostawczych i ciężarowych Isuzu. Jest to też jeden z nielicznych salonów w Europie tej marki, gdzie pod jednym dachem sprzedawane są samochody pikap, pojazdy dostawcze do 3,5 t DMC, lekkie ciężarówki 3,5-7,5 t DMC, auta ciężarowe 7,5-12 t. Z tego powodu było to ważne wydarzenie nie tylko dla właścicieli salonu – spółki Q-service Truck Sp. z o.o., ale też całego rynku motoryzacyjnego.

Dla gości przybywających licznie na imprezę, przygotowano szereg atrakcji sygnowanych obyczajami kraju kwitnącej wiśni. Przy wejściu, kieliszkiem japońskiego, śliwkowego wina witały wszystkich gejsze. Następnie, podczas prezentacji multimedialnej, Michał Wiśniewski, dyrektor zarządzający Q–service Truck Sp. z.o.o., dealera Isuzu, przybliżył historię powstania i konstruowania pojazdów. Przedstawił również dane potwierdzające pozycję marki Isuzu na tle międzynarodowego otoczenia rynkowego.

Prezentację poprzedziły przemówienia Członków Zarządu Inter Cars SA.
Krzysztof Oleksowicz, założyciel Inter Cars SA zapowiedział najbliższą inwestycję spółki - budowę najnowocześniejszego w Europie centrum logistycznego w Zakroczymiu.

- W ciągu blisko 24 lat, oprócz sprzedaży części, udało nam się zrealizować różne inne pomysły, jak na przykład Feber - produkcja naczep czy Lauber – regeneracja części. Inter Cars ma przed sobą do zrealizowania jeszcze wiele innych pomysłów, jednym z nich jest Isuzu – podkreślił Krzysztof Oleksowicz.

Po nim głos zabrał Witold Kmieciak, Członek Zarządu Inter Cars SA i Prezes Q-service Truck, który wspomniał o tworzeniu Centrum Kompetencji. W jego ramach mają odbywać się m.in. szkolenia. - Nie chcemy szkolić mechaników w laboratoriach, ale w nowoczesnych warsztatach. Będą w nich mieli do czynienia w aktualną flotą samochodową – powiedział.

Robert Kierzek, Prezes Zarządu Inter Cars SA, oznajmił, że firma ma być w przyszłości integratorem rynku, „one stop shop”, czyli wszystko pod jednym dachem. Inter Cars dostarcza nie tylko części, ale również wszystkie możliwe rozwiązania dla branży motoryzacyjnej.

Na otwarciu salonu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Isuzu Automotive Polska i Isuzu Truck Polska. - Inter Cars SA podszedł bardzo profesjonalnie do współpracy z Isuzu. Zrobimy wszystko, aby ta współpraca była jak najlepsza – zapowiedział Michał Kremky z Isuzu Trucks Polska.

Zwieńczeniem części oficjalnej był pokaz walki samurajów. Jednym z nich był Shihan Tomasz Piotrkowicz, założyciel Szkoły Samurajów, posiadacz najwyższych stopni mistrzowskich, profesor sztuk walki, nauczyciel sensejów. Hasło przewodnie dla Isuzu brzmi: „Niezawodność sprawą honoru”. Zaproszenie samurajów na uroczystość otwarcia salonu nie było więc przypadkowe. Dla nich także, tak jak dla Isuzu, kierowanie się w życiu honorem jest wartością nadrzędną.

Dla gości przygotowano również niespodziankę – przepowiednię ukrytą w ciasteczkach. Wśród nich ukryły się takie nagrody jak wyjazd do montowni Isuzu we Włoszech, pikap D-Max na weekend z pełnym bakiem oraz udział w testach i co-drive w Oleksowicz Rally Team.

W drugiej części uroczystości, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Michał Wiśniewski, Krzysztof Oleksowicz, Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Maz. oraz Antoni Kręźlewicz, wójt gminy Czosnów.

Dodatkową atrakcją był prawdziwy off road pikapami Isuzu. Spragnieni motoryzacyjnych przygód mogli przetestować D-Max w błotnistym terenie i w wodzie. Wyznaczona trasa prowadziła przez łąki i las. Nad bezpieczeństwem przeprawy czuwali profesjonalni instruktorzy, którzy pomagali pokonać wszystkie trudne odcinki. D-Max’y radziły sobie z każdym wyzwaniem.

Ostatnie artykuły