Filmy
  • Artykuły
  • 6. Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów

6. Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów

W dniach 28 lutego – 2 marca na terenie Centrum Targowego MT Polska w Warszawie obywa się już po raz szósty impreza dedykowana wszystkim miłośnikom jednośladów.

Oferta jest bowiem tak szeroka, że zadowoli zarówno zwolenników szybkich ścigaczy, potężnych cruserów, lekkich motocykli miejskich, jak i skuterów i maxi skuterów. Ponadto swoje stoiska przygotowali producenci i sprzedawcy części i akcesoriów. Oprócz dużej oferty odzieży, jest także propozycja dla tych, którzy chcą swój jednoślad zindywidualizować. Rożnego rodzaju elementy pozwalające uatrakcyjnić wygląd pojazdu uzupełnia propozycja jego polakierowania indywidualnym wzorem. To samo zresztą można zrobić ze swoim kaskiem. Tutaj zainteresowanie może być spore, chociażby ze względu na olimpijskie sukcesy Kamila Stocha i jego kask ochronny...

Swoje stoiska przygotowali znani światowi producenci, którzy także w Polsce widzą szansę na sprzedaż nowych jednośladów. I tak BMW Motorrad świętuje 90-lecie swojej obecności w branży motocyklowej „oldschoolowym” modelem, przypominającym wczesne sylwetki jednośladów. Podobnie kolor tego motocykla ma wywoływać nostalgię... Wśród nowości z Bawarii na 2014 r. znajdziemy dwa roadstery S 1000 R i R nine T, w serii tour R 1200 Rt i K 1600 GTL Exclusive oraz enduro R 1200 GS Adventure.

Yamaha przygotowała polską premierę modelu MT-07. Uzupełnieniem nowości tego producenta na sezon 2014 jest drugi model z nowej serii MT o symbolu 09. Motocykl ten jest pokazany w wersjach standardowej oraz Street Rally (MT-09 SR). Yamaha przedstawia także dwa całkowicie nowe pojazdy wchodzące w skład coraz bogatszego segmentu Sport Heritage. Są to stylowy bobber XV950/R oraz inspirowany historycznym modelem SR 400. Z myślą o amatorach turystyki motocyklowej Yamaha przygotuje dwa wiodące w swoich klasach pojazdy, na ten sezon wyposażone w nowe rozwiązania techniczne. Są to słynny sportowy turystyk Yamahy – FJR 1300 w wersji AE – oraz motocykl klasy Adventure XT 1200ZE Super Tenere.

Jednym z najpopularniejszych stoisk jest z pewnością ekspozycja Harley – Davidson. Tutaj nowością jest akurat zmieniony na 2014 r. trójkołowiec Harley Tri Glide Ultra. Jednak wszystkie modele tego producenta z pewnością są marzeniem wielu pasjonatów motoryzacji, nie tylko wyłącznie jednośladów.

Nieprzypadkowo na stoisku Ducati ustawiono samochód - Audi R8 Spyder. Wszak ten koncern przejął niedawno zasłużoną markę. Nieopodal zwiedzający mogą zobaczyć inne cacko motoryzacji Ducati Panigale 1199 Superleggera. Motocykl wyprodukowano w tej, limitowanej wersji, w ilości jedynie 500 egzemplarzy.
Inna, zasłużona marka – Triumph obchodzi 10 rocznicę obecności na naszym rynku, a właściwie to jej oficjalny importer. Oprócz motocykli, tradycyjnie oferowane są gadżety i akcesoria tej najstarszej marki motocyklowej na świecie.

Fani motocykli z pewnością nie ominą stoiska firmy KTM, gdzie pokazane są m.in., na pierwszy rzut oka, "spartańskie" modele motocykli. Znany od lat producent maszyn przeznaczonych dla sportu motocyklowego, część swojej oferty przeznaczonej do normalnego użytku, upodabnia do wyczynowych maszyn.

Z większych marek koniecznie trzeba wymienić Suzuki z popularnym Burgmannem i innymi modelami oraz niemniej znanego u nas specjalisty od skuterów Zippa.

Mimo tego, że w 2013 r. sprzedaż nowych jednośladów w Polsce nieco spadła, branża nie składa broni, a wręcz przeciwnie, próbuje zdobywać klientów nowymi modelami, atrakcyjnymi ofertami oraz ciągle poszerzanymi możliwościami modyfikowania pojazdów wg własnych upodobań. Z drugiej strony rozrasta się liczba zwolenników jednośladów, jako alternatywy dla korków w wielkich aglomeracjach. Jeśli do tego dodamy jeszcze stale rosnące ceny komunikacji miejskiej, niekoniecznie idące w parze z poprawą warunków przejazdu, to przyszłość tego typu pojazdów nie jest chyba zagrożona w Polsce. Żeby jeszcze nasz klimat bardziej temu sprzyjał. Choć w tym roku narzekać nie możemy, ponieważ już od paru tygodni pojawiły się na drogach pierwsze „jaskółki” zostawiające tylko jeden ślad za sobą....

Ostatnie artykuły