Filmy

Hyundai Grand Santa Fe

Europejska premiera Grand Santa Fe, SUV-a klasy E odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Hyundai zdecydował się na modyfikacje, aby jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania europejskich kierowców.

Grand Santa Fe to kolejny SUV w ofercie firmy Hyundai. Samochód po raz pierwszy zaprezentowano podczas New York International Show w 2012 roku. W europejskim modelu udoskonalono właściwości jezdne auta pod kątem oczekiwań europejskich kierowców.

Ten siedmioosobowy model posiada dłuższy rozstaw osi, niż tradycyjny Santa Fe, co gwarantuje więcej przestrzeni, a pojemność bagażnika – 607l, jest wiodąca w swojej klasie. Grand Santa Fe jest wyższy (+ 10 mm), szerszy (+ 5 mm) i dłuższy (+ 225 mm).

Zarówno Grand Santa Fe, jak i Santa Fe, znany już polskim konsumentom, zostały zaprojektowane zgodnie z filozofią Storm Edge, wpływającą na dynamiczny wygląd samochodów marki Hyundai. Cechy, które wyróżniają europejskiego debiutanta to nowy kształt grilla, reflektorów przeciwmgielnych oraz przedniego zderzaka, jak również większa i zaprojektowana na nowo tylna cześć nadwozia. Grand Santa Fe występuje w dwóch wersjach z 18- lub 19-calowymi aluminiowymi felgami.

Samochód ma starannie dopasowany układ napędowy. Pod maską znajduje się potężny 2,2 litrowy silnik "R" VGT Diesla spełniający normę Euro 5. W połączeniu z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów Grand Santa Fe osiąga moc maksymalną 197 KM. Wysokim osiągom towarzyszy niska emisja dwutlenku węgla.

Kabina samochodu wyposażona jest w szereg udogodnień. System FLEX STEER pozwala wybrać jeden z trzech stylów prowadzenia – Comfort, Normal i Sport. W ten sposób kierowca dostosowuje siłę wspomagania kierownicy do aktualnych warunków jazdy. Widoczne i czytelne informacje o samochodzie zapewnia 4,3 calowy wyświetlacz komputera pokładowego TFT. Grand Santa Fe został wyposażony w panoramiczne okno dachowe rozciągające się na całą długość samochodu. Nowością jest brak środkowej belki, co sprawia, że długie podróże stają się jeszcze bardziej przyjemne, a wnętrze samochodu jest lepiej doświetlone.

- Rozszerzenie oferty Hyundai o model Grand Santa Fe to odpowiedź na rosnące
w Europie zapotrzebowanie na SUV-y klasy E. Grand Santa Fe podtrzymuje tradycję firmy, która opiera się na dostarczaniu samochodów wysokiej jakości i standardzie wyposażenia, za rozsądną cenę. Potężny i wydajny silnik, zaprojektowane specjalnie dla europejskich kierowców podwozie oraz pojemność samochodu sprawiają, że Grand Santa Fe to idealny wybór dla większych rodzin
– powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor w Europie.

Ostatnie artykuły