Filmy
  • Artykuły
  • Zlot właścicieli Camaro rocznik 2010

Zlot właścicieli Camaro rocznik 2010

Ponad 500 samochodów Camaro 2010 pojawiło się w USA w miejscowości Valdosta na pierwszym zlocie Camaro5Fest. Wydarzenie to, zorganizowane w piątek 16. kwietnia przez Camaro5.com, jest prawdopodobnie największym spotkaniem właścicieli Camaro piątej generacji. Ponad tysiąc osób ze Stanów Zjednoczonych i Kanady przyjechało swoimi Camaro 2010, aby wziąć w nim udział.

Obecni byli również niektórzy członkowie zespołu Camaro, m.in.: główny inżynier Camaro - Al Oppenheiser, dyrektor ds. linii Camaro - Peter Kosak, dyrektor marketingu Camaro - John Fitzpatrick oraz dyrektor ds. produktu Camaro - Cheryl Pilcher. Można było również podziwiać modele: Camaro Synergy Special Editions, Camaro 2010, Camaro VIN 002 rocznik 2011, Camaro Transformers Special Editions.

Camaro5Fest rozpoczął się od przejazdu ulicami miasta, który poprowadził Al Oppenheiser. Mieszkańcy miasta ustawili się wzdłuż ulic i wiwatowali podczas przejazdu prawie 5-km kawalkadzie samochodów Camaro, eskortowanej przez policję. Następnego dnia fani Camaro przybyli na tor South Georgia Motorsports Park, aby obejrzeć pokaz samochodowy, wyścigi równoległe oraz autocrossowe. Właściciele Camaro mieli możliwość przejechania swoimi samochodami po torze owalnym o długości ok. 1 km.

- Mieliśmy niezwykłą możliwość ujrzenia na własne oczy, z jak wielkim entuzjazmem właściciele nowych Camaro podchodzą do swoich samochodów. Zjazd okazał się tak ekscytujący, że nie byłbym zaskoczony, gdyby na przyszłorocznym Camaro5Fest zjawiło się również ponad tysiąc uczestników - powiedział John Fitzpatrick.

Fani tej marki założyli stronę internetową i forum jej poświęcone. Można tam znaleźć wszelkie wiadomości i informacje związane z Camaro piątej generacji. Obecnie zarejestrowanych jest niemal 26 000 użytkowników strony i forum. Strona została założona w kwietniu 2006 r., wkrótce po podaniu konceptu Camaro do publicznej wiadomości na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit.

Źródło: Chevrolet Poland

Ostatnie artykuły