Filmy
  • Artykuły
  • Nowa Alhambra - auto dla aktywnej rodziny

Nowa Alhambra - auto dla aktywnej rodziny

Nowy SEAT Alhambra - to minivan hiszpańskiej marki, doskonały towarzysz aktywnego i sportowego stylu życia. Oferuje mnóstwo miejsca dla rodziny, a także na sprzęt potrzebny w pracy i do uprawiania hobby. Może także być też idealnym środkiem transportu dla osób dużo podróżujących w interesach.

Walory użytkowe i sportowe
Nowa Alhambra jest pojazdem o dużych walorach użytkowych i sportowym charakterze. Dzięki znakomitym właściwościom jezdnym, mocnym silnikom (od 140 do 200 KM) i nowoczesnemu wyposażeniu, każdy kilometr przejechany Alhambrą dostarcza mnóstwa radości – tym większej, że niewymagającej częstych wizyt na stacji benzynowej. Przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 5,5 l/100 km Alhambra jest wzorem w swoim segmencie.

Dzięki doskonałej widoczności i zwrotności, niewiarygodnie łatwo manewrować nią w ruchu miejskim. Samochód ma 4,85 m dł. (22 cm więcej w porównaniu z poprzednikiem, szer. wzrosła o 9 cm). Nawet w trzecim rzędzie mogą wygodnie podróżować osoby dorosłe, a duże przesuwane drzwi (z opcjonalnymi siłownikami elektrycznymi) zapewniają łatwe wsiadanie. Bagażnik jest niemniej obszerny. Jego pojemność wynosi od 885 l - przy pięciu fotelach, do 2297 l - po złożeniu wszystkich foteli poza dwoma przednimi. Pojazdem tym może podróżować 5, 6 lub 7 osób. W razie zapotrzebowania na większą przestrzeń bagażową nie trzeba już wymontowywać drugiego i trzeciego rzędu foteli. Wystarczy je wsunąć pod podłogę pojazdu, korzystając z prostego w obsłudze systemu Easy-Fold. Fotele ze środkowego rzędu mogą być wyposażone w opcjonalne foteliki dziecięce i można je przesuwać wzdłuż osi pojazdu.
Sylwetka nowej Alhambry zdradza dynamiczny charakter. Szerokie nadwozie o muskularnych proporcjach i wyrazistych konturach, z mocno zarysowanymi nadkolami, składa się na wizerunek szybkiego, sportowego samochodu, rzadko spotykany w segmencie minivanów. Smukły profil, z idealnie dopasowanymi bocznymi drzwiami podkreśla techniczną precyzję. Z tyłu nadwozia uwagę zwracają takie elementy, jak solidny spojler przy krawędzi dachu, niska krawędź klapy bagażnika oraz zajmujące dużą powierzchnię klosze lamp zespolonych.

Pod maską
Nowe są również wszystkie rozwiązania i wyposażenie ukryte pod maską i we wnętrzu samochodu. Najważniejsze z nich to silniki: jednostki TSI i TDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Silniki TSI rozwijają moc110 kW/150 KM lub 147 kW/200 KM, natomiast dwa diesle TDI oferują 103 kW/140 KM lub 125 kW/170 KM mocy. Do standardowego wyposażenia podnoszącego efektywność pojazdu należy system wyłączania silnika na biegu jałowym oraz hamulce z układem odzyskiwania energii. Dzięki tym rozwiązaniom silniki nawet dużej mocy mogą być wyjątkowo efektywne. Przy średnim zużyciu paliwa 5,5 l/100 km i emisji CO2 na poziomie zaledwie 143 g/km SEAT Alhambra 2.0 TDI rozwijająca moc 103 kW/140 KM jest wzorcem dla innych pojazdów w swojej kategorii. Alhambra TDI jest też wyposażona w układ selektywnej redukcji katalitycznej (katalizator SCR), dzięki któremu nowy SEAT nawet w wersji z silnikiem wysokoprężnym jest jednym z najbardziej ekologicznych minivanów na świecie.

Wyposażenie opcjonalne nowej Alhambry
Opcjonalna dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG - zapewnia doskonałe połączenie sportowego charakteru, komfortu i wydajności; biksenonowe reflektory z układem adaptacyjnym i asystentem świateł drogowych - czujnik wykrywa pojazd nadjeżdżający z przeciwka i automatycznie zmienia światła drogowe na światła mijania; asystent parkowania/sterowania, który potrafi sam zaparkować Alhambrę w ciasnej luce parkingowej, nawet równolegle do kierunku jazdy; zamontowana z tyłu kamera - przekazuje obraz strefy za pojazdem; rozsuwany panoramiczny dach jest o 300 proc. większy w porównaniu z tradycyjnym oknem dachowym; trzystrefowa automatyczna klimatyzacja - pilnuje optymalnej temperatury dla wszystkich trzech rzędów foteli. Obsługę przesuwanych drzwi i tylnej klapy ułatwiają elektryczne siłowniki.

Bezpieczeństwo
Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa już w wersji podstawowej znacznie przewyższa branżową średnią. Obejmuje ono między innymi: 7 poduszek powietrznych, w tym poduszkę ochraniającą kolana kierowcy; elektryczne blokady tylnych drzwi, uniemożliwiające ich otwarcie przez dzieci; ABS i ESP; elektroniczny układ wspomagania hamowania awaryjnego; układ stabilizacji przyczepy; wskaźnik ciśnienia w ogumieniu. Alhambra jest oferowana w wersjach Reference i Style, charakteryzujących się bogatym wyposażeniem standardowym.

SEAT Alhambra będzie produkowany w Palmela (Portugalia), a jego wprowadzenie na rynek zaplanowano na koniec najbliższego lata.

Materiały: SeatOstatnie artykuły