Filmy
  • Artykuły
  • SMART Repair - również w Polsce

SMART Repair - również w Polsce

Drobne wgniecenia, niewielkie zarysowania, ślady po mechanicznym myciu, przetarcia tapicerki. Nie zwracamy uwagi na takie detale. Z czasem do nich przywykamy i uczymy się nie zwracać na nie uwagi. Wszak są na tyle drobne, że ich naprawa jest czasochłonna i nieopłacalna. Czy tak jest naprawdę, czy na zawsze już jesteśmy skazani na to, że nasz samochód po kilku latach używania będzie dobrze wyglądał tylko z daleka?

Technologia w służbie estetyki
Chcąc się pozbyć drobnych usterek nie trzeba już jechać do lakierni, zostawiać auta na kilka dni i płacić za malowanie całego elementu. Dzięki SMART Repair, czyli modułowej technologii napraw małych obszarów (Small Modular Area Repair Technology) możemy szybko i bez udziału warsztatu lakierniczego usunąć drobne usterki karoserii i wiele innych mankamentów. Dzięki SMART Repair na naszych oczach sfatygowany samochód przemienia się w auto jak spod igły. Drobne zaprawki lakiernicze można wykonać już w trzy godziny, bez konieczności demontażu i lakierowania całego elementu. Technologie wykorzystywane w naprawach typu SMART pozwalają na szybkie i skuteczne usunięcie drobnych wgnieceń, np. szkód parkingowych, bez lakierowania. Ale SMART Repair nie ogranicza się jedynie do karoserii. To naprawa prawie wszystkich usterek estetycznych o małej powierzchni, np. uszkodzeń szyb spowodowanych przez kamienie - jeśli nie chcesz wymieniać całej szyby i nie godzisz się na pogorszenie widoczności, warto rozważyć naprawę SMART. Podobnie sprawa ma się z wnętrzem. Nie trzeba wymieniać całej tapicerki z powodu niewielkiej dziury wypalonej papierosem, przetarcia, czy zmiany zestawy głośnomówiącego. Nawet jeśli jest to tapicerka skórzana. SMART oferuje bowiem naprawę tapicerek winylowych i skórzanych wraz z odtworzeniem struktury materiału. Ważną gałęzią SMART Repair jest spawanie elementów z tworzyw sztucznych, takich jak grille, zderzaki, czy obudowy lusterek. Wszystkie te drobiazgi znacząco podnoszą ogólny komfort jazdy i przede wszystkim wartość auta, nie wspominając o satysfakcji z prowadzenia pięknie wyglądającego auta.

Czysto, czyściej, Auto Detailing
Ile razy bezskutecznie próbowaliście usunąć z tapicerki ślady działalności małych dzieci, rozlanych płynów, zastarzałego brudu. Nawet najlepsza myjnia tylko częściowo przywracała dawny wygląd siedzeń, czy bagażnika. Jeżeli godzisz się na taki stan rzeczy w poczuciu całkowitej bezsilności to znaczy, że nie słyszałeś o profesjonalnym Auto Detailingu. Auto Detailing to, jak podaje Wikipedia, zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu mechanicznego lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Auto Detailing podnosi walory estetyczne i użytkowe pojazdu, przedłuża jego żywotność, zwiększa wartość rynkową auta.
Tyle definicja. Jaka jest jednak różnica pomiędzy detailingiem, a tym z czym się niektórym może skojarzyć, czyli z czyszczeniem i innymi zabiegami pielęgnacyjnymi dostępnymi w tradycyjnej myjni.

Przede wszystkim jest tu różnica w podejściu. Zabiegi pielęgnacyjne Auto Detailingu prowadzone są z najwyższą starannością, zwróceniem uwagi na najdrobniejsze szczegóły i przy użyciu odpowiednich akcesoriów, chemii i kosmetyków dobranych zgodnie z wymogami sztuki. To tak jak z wizytą u fryzjera i stylisty. Pierwszy ostrzyże nas tak, że będziemy wyglądać schludnie, ale tylko profesjonalny stylista zrobi z naszych włosów dzieło sztuki, którym będzie zachwycać się otoczenie. Podobnie Auto Detailing jest czymś znacznie więcej niż myciem i sprzątaniem pojazdu.
To dokładnie przemyślany i precyzyjnie zaplanowany zespół czynności zmierzających do doprowadzenia, a następnie utrzymania pojazdu w doskonałym stanie przez cały okres użytkowania auta.

Więcej, lepiej, szybciej
Zalety napraw typu SMART i Auto Detailingu pozwalają nadać samochodom zupełnie nowy wygląd. Nawet leciwe i zaniedbane auto może znów wyglądać, jakby przed chwilą zjechało z taśmy montażowej. To oczywiście znacząco podnosi przyjemność z prowadzenia pojazdu i dumę z jego posiadania. Ale znacznie ważniejsze są korzyści wymierne. Auto po detailingu, bez rys, wgnieceń, z wypolerowanym lakierem sprzedać znacznie łatwiej za większe pieniądze. Klienci są dziś bardzo wymagający, a zalew tanich aut używanych spowodował znaczny spadek ich cen. Połączenie SMART Repair i Auto Detailingu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy profesjonalnie zajmują się odsprzedażą samochodów. Stan wizualny aut na pewno wyróżni ich ofertę na tle konkurencji. Pamiętajmy, że kupujemy oczami. Ładne opakowanie niejednokrotnie jest ważniejsze od zawartości.

Na koniec rzecz najważniejsza: czy można gdzieś w Polsce znaleźć miejsce, w którym fachowo wykonuje się Auto Detailing i naprawy typu SMART? Wszak są to usługi u nas prawie nieznane. Na pewno kompleksową odnowę estetyczną zapewnia powstająca właśnie sieć SMARTplus, której Salony działają już w Jabłonnie pod Warszawą i w Poznaniu, a kolejne punkty będą uruchamiane na zasadach franchisingu w pierwszej kolejności we wszystkich większych miastach Polski.


materiały: (WJ) SMARTplus

Ostatnie artykuły