Filmy
  • Artykuły
  • Hyundai H-1 - samochód uniwersalny

Hyundai H-1 - samochód uniwersalny

Dzięki połączeniu najważniejszych wartości reprezentowanych przez markę Hyundai – doskonałości i niezawodności z nowoczesną stylistyką powstał wyjątkowo atrakcyjny model pojazdu. Nowoczesny wygląd pojazdu w niepowtarzalny sposób reprezentuje jego klasę. Nowy H-1 znakomicie nadaje się do użytku w działalności komercyjnej (Van) jak i tradycyjnego przewozu pasażerów (Wagon).

Dużo przestrzeni
Estetyczne, nowoczesne wykończenie wnętrza przy zastosowaniu dwóch barw podkreśla wartość najnowszego modelu H-1. Pojazd jest wyposażony w ergonomiczne elementy użytkowe oraz wiele schowków do przechowywania niewielkich przedmiotów. Wszystkie elementy sterujące jak np. elektryczne przełączniki do otwierania okien są w zasięgu ręki. Komputer pokładowy zintegrowany z podświetlonym na zielono zestawem wskaźników nie męczy wzroku i jest wyraźnie widoczny. Kierownica oraz umieszczona na konsoli przedniej dźwignia zmiany biegów to kolejne elementy podkreślające wysoką jakość.
Zespół projektantów firmy Hyundai stworzył wnętrze na wzór samochodów klasy wyższej.
Wystarczy popatrzeć na znakomite dopasowanie i wykończenie poszczególnych elementów, aby docenić osiągnięcia projektantów, inżynierów, techników. Jest to świadectwo dążenia do doskonałości charakterystycznej dla firmy Hyundai.
Większa przestrzeń wewnętrzna zapewnia miejsce na większą ilość bagażu. Płaska powierzchnia podłogi oraz kształt przestrzeni bagażowej w nowym H-1 zapewnia wygodę podczas załadunku towaru. Szerokie, przesuwane drzwi oraz niski próg załadunkowy pozwalają łatwo wejść do pojazdu lub załadować do niego bagaż.
Wnętrze samochodu w wersji ciężarowej wyposażone jest w pełnowymiarową przegrodę, a w górnej części ścian wbudowane są okna. Dostępna jest także wersja z siatką ochronną za siedzeniem kierowcy. Po obu stronach pojazdu znajdują się przesuwane drzwi. Wnętrze przestrzeni ładunkowej pokryte jest miękkim materiałem ochronnym a podłoga wykładziną winylową.

Wersja ciężarowa i wersja Premium Wagon
Wyrafinowana, nowoczesna, zintegrowana konstrukcja powoduje, że pojazd nie jest tylko wielozadaniową ciężarówką, ale także wygodnym samochodem do przewozu osób.
Nowy H-1 to praktyczne narzędzie biznesu zaprojektowane przez Hyundai z myślą o spełnieniu wszelkich możliwych wymagań użytkowników. Specyfikacja opiera się na obszernej przestrzeni bagażowej i dużej wygodzie dostępu, którą zapewniają przesuwane drzwi po obu stronach pojazdu oraz w zależności od wersji odchylana do góry klapa tylna lub dwuskrzydłowe drzwi.
Wersja dwu- i trzymiejscowa umożliwia osiągnięcie maksymalnej pojemności załadunkowej zaś wersja pięcio- i sześciomiejscowa są kierowane do użytkowników pragnących połączyć możliwości przewozu osób i towarów. Wersja Wagon (8 osobowa) gwarantuje optymalny komfort przewozu pasażerów. W zależności od potrzeb konfiguracja foteli pozwala na rezygnację z miejsc siedzących na rzecz uzyskania przestrzeni bagażowej.

Moc precyzja i jakość
Silnik diesla w nowym H-1 gwarantuje wydajność idącą w parze z niezawodnością oraz ochroną środowiska naturalnego. Silnik umieszczony jest z przodu a napęd jest przenoszony na tylne koła. Pasywne elementy bezpieczeństwa obejmują wzmocnioną karoserię, pełen zestaw poduszek powietrznych oraz elektroniczne systemy kontroli stabilności i hamowania.
Nowoczesny silnik o pojemności 2,5l z turbiną o zmiennej geometrii łopatek i systemem wtrysku paliwa drugiej generacji zapewnia znakomite wyniki i niskie zużycie paliwa. W standardzie zastosowano manualną pięciobiegową skrzynię biegów. Zawieszenie Nowego H-1 charakteryzuje się wyjątkową elastycznością. Z przodu zastosowano kolumny McPhersona a tyłu zawieszenie wielowahaczowe ze sprężynami, (wersja osobowa) lub resory piórowe (wersja ciężarowa). Takie połączenie gwarantuje wygodną podróż pasażerom niezależnie od ilości bagażu.
Systemy poduszek powietrznych zapewniają bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy. W wyniku wielokrotnych symulacji komputerowych oraz testów każdy szczegół został opracowany tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo bierne. Wprowadzono wiele elementów takich jak: poduszki powietrzne, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z mechanizmem wstępnego napinania. H-1 standardowo wyposażony jest w system ESP.

Cennik, wyposażenie, dane techniczne

materiały: Hyundai Motor Poland


Ostatnie artykuły