Filmy

Hyundai Heavy Industrie

Firma Amago jest wyłącznym dealerem w Polsce wiodących marek w zakresie produkcji maszyn budowlanych, miedzy innymi światowego lidera w zakresie minikoparek, koparek kołowych i gąsienicowych oraz ładowarek Hyundai Heavy Industrie oraz Construction Division Equipment.

Z linii koparek kołowych HYUNDAI (modele od 14 do 20 ton) warta uwagi jest koparka kołowa model R 170W-7 (waga od 17 ton). Zaprojektowana pod europejski rynek, jest uniwersalną i mobilną maszyną, wyposażoną w najwyższej klasy komponenty - silniki MITSUBISHI, pompy KAWASAKI, skrzynie ZF. Charakterystyczne dla wszystkich maszyn HYUNDAI wysokie parametry pracy R 170W-7, to m.in. niskie w odniesieniu do konkurencji zużycie paliwa, szybkie cykle pracy, wytrzymałość i niezawodność, w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.
Wzmocniony układ elektryczny oraz systemem komputerowej optymalizacji mocy (CAPO) pozwalają na bieżąco monitorować stan maszyny, optymalizować osiągi i diagnozować usterki. Ponadto dogodny dostęp do serwisowania ułatwia bieżącą konserwację i kontrolę maszyny.
Niski poziom emisji hałasu w połączeniu z prostym systemem sterowania oraz doskonale wyciszoną, amortyzowaną, panoramicznie przeszkloną kabiną wyraźnie poprawiają komfort pracy i bezpieczeństwo operatora. Dzięki temu możliwe jest osiąganie wysokiej efektywności wykonywanych zadań przy jednoczesnie niskiej uciążliwości dla otoczenia.

Drugą z prezentowanych maszyn jest koparka gąsienicowa HYUNDAI model R 290 LC-7A (waga od 29 ton), najbardziej wszechstronna i uniwersalna z tego przedziału maszyn na rynku.
Wytrzymała i niezawodna maszyna, dzięki zastosowaniu standardowych dla HYUNDAI komponentów CUMMINS, KAWASAKI i ZF, charakteryzuje się szybkimi cyklami pracy i wysoką produktywnością.
Jej niepodważalnym atutem jest bardzo duża moc silnika CUMMINS - 227 KM. Jednostka zbudowana w oparciu o technologię wysokociśnieniowego, bezpośredniego wtrysku paliwa (common rail), spełnia normy dotyczące ochrony środowiska Tier III (dodatkowo jest cichszy od silników pracujących w normie Tier II).

Osiągana przez R 290 LC-7A głębokość kopania - 7,5 m przy łyżce 1,85 m3 - poszerza spectrum zastosowań koparki, czyniąc ją funkcjonalną w różnorakich zastosowaniach.
Najobszerniejsza, przeszklona kabina w swojej kategorii, wyposażona jest w klimatyzację, radio, wpływając korzystnie na ergonomię stanowiska pracy operatora, czyniąc go tym samym wydajniejszym. Ponadto, pełne, elektroniczne oprzyrządowanie, m.in. system komputerowej optymizacji mocy (CAPO), pozwalają operatorowi w szybki i prosty sposób prowadzić bieżącą diagnostykę maszyny.

Wykorzystanie nowoczesnych, a zarazem praktycznych rozwiązań technologicznych w maszynach HYUNDAI jest doceniane przez wielu klientów AMAGO Sp.z.o.o. Wysoka wydajność i efektywność oraz łatwa i niskokosztowa eksploatacja prezentowanych koparek stawiają je w światowej czołówce maszyn budowlanych.

Podstawowe parametry maszyn:

R 170W-7:
Waga: ok. 17 ton
Silnik: Mitsubishi
Moc:126KM(94kW)/ 2 100 obr./min
Pojemność łyżek: 0,79 - 1, 85 m3
Max. zasięg kopania - 9 450 mm
Max. głębokość kopania - 6Ę320 mm
Max. wysokość kopania - 5Ę540 mm
Max. wyskość wznoszenia - 6Ę620 mm

R 290 LC-7A:
Waga: od 29 ton
Silnik: Cummins
Moc:227KM(169kW)/ 1 9000 obr./min
Pojemność łyżek: 0,39 - 1, 05 m3
Max. zasięg kopania - 11 400 mm
Max. głębokość kopania - 8Ę090 mm
Max. wysokość kopania - 10Ę160 mm
Max. wyskość wznoszenia - 7Ę110 mm

źródło: Amago

Ostatnie artykuły